SUBOTNJI REZULTATI Mladost Komet i Međimurec slavili, Omladinac (NSR) i Sloga (Č) bez pobjednika

Tijekom subote odigrano je jedanaest seniorskih prvenstvenih nogometnih utakmica.

U četvrtoj nogometnoj ligi ovog vikenda imamo čak četiri međimurska okršaja, a već su tri odigrana tijekom subote.

U Prelogu je Mladost Komet dočekala Dinamo Domašinec. Domaćin je bio uspješniji 3:0. Golubić je bio strijelac u 30. minuti, a u drugom dijelu dvostruki je strijelac bio Pintarić u 55. i 89. minuti.

Tri gola i tri boda za Mladost Komet

U Murskom Središću Rudar je dočekao ekipu Međimurca. Susret je završio pobjedom gostiju 0:1, a bodove je gostima donio kapetan Treska golom u 66. minuti. Delegat je to sročio ovako: ‘U tvrdoj, ali fer utakmice, domaćin bolji, a gost spretniji.’

U Novom Selu Rok su igrali Omladinac i Sloga Čakovec. Susret je završio 3:3. Poluvrijeme je bilo 0:1 golom Cruza. Yokochi vraća na 1:1 u 49. minuti. Caban donosi gostima prednost 1:2 u 61. minuti. U 76. i 78. minuti još dva gola Yokochia za preokret na 3:2, a Caban svojim drugim golom u 85. minuti postavlja konačnih 3:3.

4. nogometna liga skupina Čakovec – Varaždin: subota Rudar – Međimurec 0:1, Omladinac (NSR) – Sloga (Č) 3:3, Mladost Komet – Dinamo (D) 3:0, Varteks – Dubravka-Zagorac 5:0, nedjelja u 16:00 sati Pušćine – Nedelišće, Novi Marof – Polet (SMnM), Nedeljanec – Podravina, Bednja – Jalžabet.

1. ŽNL: Uvjerljivi Dinamo (P) i Hodošan

Lider Dinamo (P) pobijedio je Kraljevčana 6:0. Četverostruki domaći strijelac bio je Baksa, a dvostruki Štrok.

Šestica Palovčana

U pravoj golijadi Hodošan je pobijedio Graničara (K) čak 8:2. Poluvrijeme je bilo 2:1. Kod domaćina četiri gola Strahije, tri Jakšića i za kraj jedan Zrne.

Čak deset golova u Hodošanu

Podturen je bio bolji od Galeba 1:0. Gosti su u 44. minuti imali kazneni udarac koji je obranio domaći vratar Sakač. Gol vrijedan tri boda postignuo je Antolović u 53. minuti.

U Trnovcu su Centrometal Macinec i Polet Pribislavec odigrali bez pogodaka 0:0.

U Nedelišću je Sloboda Slakovec poražena od Spartaka 1:2. Poluvrijeme je bilo 1:1.

1. ŽNL: subota Dinamo (P) – Kraljevčan 38 6:0, Hodošan – Graničar (K) 8:2, Podturen – Galeb 1:0, Sloboda (S) – Spartak 1:2 /u Nedelišću/, Centrometal – Polet (P) 0:0 /u Trnovcu/, nedjelja u 16:00 sati  Trnava – Mladost (SM), Bratstvo (J) – Sloga (Š), Jedinstvo (GM) – BSK.

2. ŽNL – skupina A: nedjelja u 16:00 sati Omladinac (DS) – Drava (K), Radnički – Jadran, Drava (DM) – Naprijed, Borac PMP – Draškovec-Geothermae,  Croatia – Budućnost (P), Borac (DH) – Vidovčan, Mladost (D) – ČSK, Mladost (I) – Dubravčan.

2. ŽNL – skupina B: Pobjede Bratstva (SV) i Trnovca

U Savskoj Vesi je Bratstvo pobijedilo Mali Mihaljevec 2:1. Gal je doveo domaćine u vodstvo već u 6. minuti. Frančić postiže gol za 2:0 u 27. minuti. Bestijanić smanjuje na 2:1 u 43. minuti i rezultat se više nije mijenjao. U završnici utakmice dosta je zaiskrilo kako piše delegat: ‘Do 75. minute mirna utakmica, a nakon te minute dolazi do zaoštravanja na terenu nakon prekršaja nad domaćim napadačem dolazi do gužve u kojoj sudac opominje domaćeg igrača.

Poslije toga došlo je do nekoliko situacija u kojoj se igrači ušli u verbalne konflikte, a u jednom navrtatu i do međusobnog udaranja odnosno do pokušaja udaranja i vrijeđanja igrača te su isključeni po jedan igrač iz svake momčadi. Napominjem da je djelomično tome pridonio sudac koji nije na vrijeme sankcionirao preoštre prekršaje, već je u nekoliko navrata kasnio s odlukama. Stegovnih mjera obziroma na događanja na terenu moglo je biti više. Osim verbalnih ppovika i vrijeđanja poglavito glavnog suca i delegeta nije bilo drugih incidenata za vrijeme i nakon utakmice.’

Situacija uoči prvog gola u Savskoj Vesi

Sokol je poražen od Trnovca 0:2 golovima Novoselca u 19. minuti i Fegeša u 41. minuti. Delegat je o jednoj situaciji napisao: ‘Sporna situacija u 57. minuti kada na inicijativu drugog pomoćnog suca je poništen zgoditak gostiju zbog kažnjivog zaleđa, navedeni zgoditak postiže igrač broj 3 gostiju koji dolazi iz ‘drugog plana’ te postiže isti.’

2. ŽNL – skupina B: subota Bratstvo (SV) – Mali Mihaljevec 2:1, Sokol – Trnovec 0:2, nedjelja u 16:00 sati Jedinstvo (NSD) – Hajduk (B), Donji Koncovčak – Venera PMP, Sloboda (M) – Hajduk (Š), Mura – Plavi (Pek.), Strahoninec – Budućnost (M), Omladinac (M) – Pobjeda.

3. ŽNL: nedjelju u 10:00 sati Graničar (N) – Bratstvo (P), u 16:00 sati Otok – Zasadbreg 77, Parag – Međimurje-Čakovec /u Preseki/, Dubrava – Napredak,  Zebanec 1986 – Mladost (S) i Dinamo (Ž) – Vučetinec. Torpedo je slobodan.