ATLETIKA

Osvojeno jedanaest odličja i oboren državni rekord u štafeti

Međimurski atletski veterani, članovi AK Međimurje, imali su na dvoranskom prvenstvu Hrvatske tradicionalno vrlo uspješne nastupe, a kući su se vratili s čak 11 odličja, od čega sedam zlatnih, tri srebrne i jednom brončanom medaljom.

Osim toga štafeta AK Međimurje na 4 x 200 m oborila je i hrvatski dvoranski rekord u kategoriji M45, u sastavu Danijel Štefičar, Davorin Franjić, Zvonko Horvatić i Damir Šarić.

Zlatne medalje osvojili su Nenad Veselko, naš najuspješniji član, koji je pobijedio u tri discipline 60, 200 i 400 m, Zvonko Horvatić pobjednik u kategoriji veterana M55 na 400 m, Davorin Franjić na 200 m u kategoriji M50, Branko Todorović u bacanju kugle u kategoriji M60 te štafeta Međimurja M45 na 4 x 200 m u sastavu Danijel Štefičar, Davorin Franjić, Zvonko Horvatić i Damir Šarić.

Srebrno odličje osvojili su Zvonko Horvatić u utrci na 800 m M55, Davorin Franjić u skoku u dalj M50 i Damir Šarić na 800 m u kategoriji M45. Brončano odličje osvojio je Danijel Štefičar u utrci veterana M55 na 800 m.

kugla 5 kg M60: 1. Branko Todorović 11,68

4 x 200 m M45:  1. AK Međimurje (Štefičar, Franjić, Horvatić, Šarić) 1:54,16 (HR)