KOMENTAR NEDJELJNOG KOLA

U Domašincu bez golova, gostujući poraz Međimurca

U 4. ligi Dinamo Domašinec i Nedelišće odigrali su 0:0, dok je Dubravka – Zagorac bila bolja od Međimurca 3:0.

U Domašincu su se u međimurskom derbiju sastali Dinamo i Nedelišće. Prvo poluvrijeme mreže miruju. Ni u drugom dijelu nitko ne pronalazi put do mreže i na kraju svakome po bod s rezultatom 0:0. Domaći predstavnik nam je rekao da su obje ekipe imali prigode koje nisu znali iskoristiti, a Nedelišće je zadnjih desetak minuta odigralo s igračem manje zbog crvenog kartona.

Bez golova u Domašincu

Dubravka – Zagorac je dočekala sastav Međimurca. Prvi dio je završio bez golova, ali u drugom dijelu tri gola domaćina za 3:0 i sva tri boda.

4. NL: subota Mladost Komet – Rudar 0:3, Omladinac (NSR) – Pušćine 1:2, Polet (SMnM) – Jalžabet 6:0, Podravina – Sloga (Č) 0:1, Varteks – Bednja 2:0, nedjelja Dinamo (D) – Nedelišće, Dubravka Zagorac – Međimurec 3:0, Novi Marof – Nedeljanec.

1. ŽNL: Jedinstvo (GM) uvjerljivo za bijeg sa začelja

U Gornjem Mihaljevcu u derbiju začelja visoka pobjeda Jedinstva nad Trnavom 4:0 s jednim golom u prvom dijelu i još tri u nastavku pa su ovom pobjedom preskočili i ekipu iz Goričana i ekipu iz Oporovca. Zanimljivo je bilo u Jurovcu gdje je Bratstvo poraženo od Hodošana 1:2 golovima u drugom dijelu. Jurovčani su poveli, imali vratnicu i dvije velike prigode, no Hodošan je poravnao. U posljednjoj minuti nakon velike pogreške domaćeg obrambenog igrača gosti postižu gol za slavlje 1:2 i uzimaju sva tri boda.

U Belici poraz BSK-a od Kotoripčana

Tijesno je bilo i u ostalim susretima. Kraljevčan je poražen od Spartaka 1:2, BSK od Graničara (K) 0:1 te je Sloga (Š) pobijedila Galeba 1:0.

1. ŽNL: subota Polet (P) – Mladost (SM) 4:3, Centrometal – Dinamo (P) 0:3, Sloboda (S) – Podturen 1:1, nedjelja Kraljevčan 38 – Spartak 1:2, Sloga (Š) – Galeb 1:0, BSK – Graničar (K) 0:1, Jedinstvo (GM) – Trnava 4:0, Bratstvo (J) – Hodošan 1:2.

2. ŽNL – skupina A: Po četiri domaće i četiri gostujuće pobjede

Polovičan učinak domaćina i gosta u ovoj lgi. Kod kuće su uspješni bili Drava (K) protiv Budućnosti (P) 3:2 te Croatia protiv Borca (T) 4:2. Po četiri gola kod kuće su još postigli Dubravčan protiv Jadrana u pobjedi 4:0, kao i Mladost (I) protiv Omladinca (DS) 4:1.

Domaća pobjeda Dubravčana

Vidovčan je poražen od Draškovca 1:4, a ČSK s minimalnih 0:1 od Naprijeda. Mladost (D) je izgubila od Radničkog 1:2, a i Borac (DH) je poražen kod kuće od Drave (DM) 0:3.

Radnički je slavio u Dekanovcu

2. ŽNL – skupina A: nedjelja Drava (K) – Budućnost (P) 3:2, Vidovčan – Draškovec-Geothermae 1:4, ČSK – Naprijed 0:1, Dubravčan – Jadran 4:1, Mladost (I) – Omladinac (DS) 4:1, Mladost (D) – Radnički 1:2, Borac (DH) – Drava (DM) 0:3, Croatia – Borac PMP 4:2.

2. ŽNL – skupina B: Osmice Mačkovčana i Trnovčana

Posljednji Omladinac iz Mačkovca do ovog kola nije imao ni jednu pobjedu pa zato treba naglasiti njihovu visoku pobjedu u derbiju začelja nad Jedinstvom (NSnD) čak 8:1. Ni Trnovec nije imao milost za Hajduk (Š) kojeg je ispratio s 8:0. Jedini domaći poraz zbio se u Hlapičini gdje je Mura poražena od Bratstva (SV) 1:2, dok su Budućnost (M) i Mali Mihaljevec odigrali 2:2.

Petarda Strahoninčana

U ostalim susretima domaće pobjede. Hajduk (B) je porazio Plave 2:1, Pobjeda je bila bolja od Venere također 2:1, a Strahoninec je bio uvjerljiv protiv Slobode (M) 5:0.

2. ŽNL – skupina B: subota Sokol – Donji Koncovčak 4:1, nedjelja Hajduk (B) – Plavi (Pek.) 2:1, Budućnost (M) – Mali Mihaljevec 2:2, Trnovec – Hajduk (Š) 8:0, Pobjeda – Venera PMP 2:1, Omladinac (M) – Jedinstvo (NSD) 8:1, Strahoninec – Sloboda (M) 5:0, Mura – Bratstvo (SV) 1:2.

3. ŽNL: Zasadbregu općinski i trećeligaški derbi

U općinskom srazu prvoplasiranog Zasadbrega i drugoplasiranog Vučetinca bolji je bio domaćin 2:0. Dinamo (Ž) je pobijedio Napredak 5:1, a Zebanec je bio bolji od Otoka 2:1.

Zasadbreg je bio bolji od Vučetinca

Dubrava je pobijedila Parag 3:2. Jedini poraz domaćina bio je u Križovcu gdje je Torpedo poražen od mladosti (S) 1:5.

3. ŽNL: subota Međimurje-Čakovec – Graničar (N) 6:0, nedjelja Zasadbreg 77 – Vučetinec 2:0, Torpedo – Mladost (S) 1:5, Dinamo (Ž) – Napredak 5:1, Zebanec 1986 – Otok 2:1, Dubrava – Parag 3:2. Bratstvo (P) je slobodno.