KOMENTAR NEDJELJNOG KOLA

Pobjeda Međimurca, Pušćinama bod, minimalni porazi Nedelišća i Sloge (Č)

Međimurec je gubio 2:0 i slavio 2:3.

Pušćine je dočekalo Dubravku – Zagorac s kojom je odigralo 1:1. Gosti su poveli u prvom dijelu, a domaćin je izjednačio u nastavku.

Bednja je bila bolja od čakovečke Sloge 1:0 golom u drugom poluvremenu.

Nedeljanec je pobijedio Nedelišće 3:2. Domaćin je poveo 2:0. Do poluvremena Nedelišće smanjuje na 2:1 pa u nastavku izjednačuje na 2:2. No domaćin petnaestak minuta prije kraja postiže treći gol za pobjedu 3:2.

Međimurec je bio uspješan u gostima kod Jalžabeta 3:2. Iako je domaćin poveo 2:0 Međimurec se do poluvremena vraća na 2:2, a u nastavku trećim golom slavi 3:2 i uzima sva tri boda.

4. nogometna liga Čakovec – Varaždin: subota Polet (SMnM) – Omladinac (NSR)3:2, Rudar – Dinamo (D) 0:1, Mladost Komet – Novi Marof 7:1, Varteks – Podravina 4:0. Nedjelja Pušćine – Dubravka Zagorac 1:1, Bednja – Sloga (Č) 1:0, Nedeljanec – Nedelišće 3:2, Jalžabet – Međimurec 2:3.

1. ŽNL: Mladost (SM) bolja od Kotoripčana

U Svetoj Mariji je Mladost pobijedila Graničara (K) 2:0 s dva gola Darija Nađa. I Trnava je bila uspješan domaćin pobijedivši Spartaka 3:1. Posljednje Jedinstvo (GM) je i dalje u problemima nakon teškog domaćeg poraza od Kraljevčana 1:5.

Pobjeda Mladosti u Svetoj Mariji

U Slakovcu je Sloboda bila bolja od Poleta (P) 3:2. U Jurovcu je Bratstvo poraženo od Centrometala 0:2 s golovima u drugom dijelu.

1. ŽNL: subota Podturen – BSK 1:2, Hodošan – Sloga (Š) 0:1, Dinamo (P) – Galeb 0:2. Nedjelja Jedinstvo (GM) – Kraljevčan 38 1:5, Bratstvo (J) – Centrometal 0:2, Sloboda (S) – Polet (P) 3:2, Trnava – Spartak 3:1, Mladost (SM) – Graničar (K) 2:0.

2. ŽNL skupina A: Prvi porazi Dubravčana i Draškovca, prva pobjeda Dekanovčana

U Orehovici je Croatia bila bolja od Dubravčana 2:0 nanijevši mu prvi prvenstveni poraz. Još je bilo susreta u kojima gosti nisu našli put do mreže. Borac (DH) je pobijedio Mladost (I) 3:0, a Borac (T) je bio još uvjerljiviji porazivši ČSK 4:0.

Omladinac (DS) je nanio prvi poraz Draškovcu pobijedivši ga 2:1. Domaćin je poveo, gost poravnao i na odmoru je 1:1. U drugom dijelu domaćini daju gol iz kaznenog udarca koji je za goste upitan jer je njihovog igrača lopta pogodila iz neposredne blizine nakon pokušaja ubačaja. Isto tako su nam rekli da u sličnoj situaciji za njih nije dosuđen kazneni udarac.

Omladinac (DS) je nanio prvi poraz Draškovčanima

Tri su susreta završila bez pobjednika. Radnički i Budućnost (P) su odigrali 2:2, Jadran i Naprijed 3:3 te Drava (DM) i Vidovčan 1:1. Slavlje u Dekanovcu gdje je Mladost došla do prve pobjede nakon što su dobili Dravu (K) 2:1. Poluvrijeme je bilo 1:0 pa u nastavku 2:0, a gosti su smanjili na 2:1.

Miroljubivo u Donjem Mihaljevcu

2. ŽNL skupina A: nedjelja Mladost (D) – Drava (K) 2:1, Borac (DH) – Mladost (I) 3:0, Croatia – Dubravčan 2:0, Borac PMP – ČSK 4:0, Drava (DM) – Vidovčan 1:1, Radnički – Budućnost (P) 2:2, Omladinac (DS) – Draškovec-Geothermae 2:1, Jadran – Naprijed 3:3.

2. ŽNL skupina B: Osmica Strahoninca

Strahoninec nije imao milosti prema posljednjem Omladincu (M) kojeg je porazio 8:0. Mura je bila bolja od Pobjede 3:0, a s minimalnih 1:0 je Venera pobijedila Hajduk (Š).

U Novom Selu na Dravi je bilo neriješeno gdje su Jedinstvo i Mali Mihaljevec završili 3:3. Sloboda (M) je pobijedila Budućnost (M) 3:0.

2. ŽNL skupina B: subota Sokol – Hajduk (B) 2:4, Bratstvo (SV) – Trnovec 0:2, Donji Koncovčak – Plavi (Pek.) 4:1. Nedjelja Strahoninec – Omladinac (M) 8:0, Mura – Pobjeda 3:0, Sloboda (M) – Budućnost (M) 3:0, Jedinstvo (NSD) – Mali Mihaljevec 3:3, Venera PMP – Hajduk (Š) 1:0.

3. ŽNL: Prva pobjeda Dubrave

U Sivici je Dubrava bila bolja od Torpeda 4:1. Na poluvremenu je bilo 2:1. Zebanec je s minimalnih 1:0 bio bolji od Dinama (Ž).

Otok je poražen od Vučetinca 1:2. Međimurje – Čakovec je porazilo Bratstvo (P) 5:0.

3. ŽNL: subota Napredak – Mladost (S) 2:3. Nedjelja Graničar (N) – Zasadbreg 77 0:3, Zebanec 1986 – Dinamo (Ž) 1:0, Dubrava – Torpedo 4:1, Otok – Vučetinec 1:2, Međimurje-Čakovec – Bratstvo (P) 5:0. Parag je slobodan.