MEĐIMURJE slavilo, pobjede Poleta (SMnM) i Nedelišća

U 1. HNL za žene daleka i teška putovanja međimurskih nogometašica. Split je pobijedio Katarinu Zrinski 7:0, a poluvrijeme je bilo 3:0. Neretva je bila bolja od Trnave 6:0 s dva gola u prvom poluvremenu i četiri u nastavku.

1. HNL za žene: subota Split – Katarina Zrinski 7:0, Neretva – Trnava 6:0.

3. HNL istok: Međimurje pobijedilo Bedem

U 3. HNL istok Međimurje je pobijedilo Bedem Ivankovo 1:0. Već u 30 sekundi prodor s desne stave Čakovčana, Škvorc puca glavom pored stative. U 20. minuti Škvorc puca, gostujući vratar brani i lopta se odbija od stative, a spreman je Munivrana koji ju šalje u mrežu i kasnije se pokazuje i za pogodak vrijedan tri boda.

Moglo je Međimurje sve riješiti u prvom poluvremenu, no nesretni Škvorc u 25. minuti nakon kornera glavom šalje loptu u gredu, a u 33. minuti opet pogađa stativu. Gosti su zaprijetili u 30. minuti, no lopta odlazi uz stativu.

Gol Munivrane vrijedan tri boda

U nastavku bez golova, ali uz puno uzbuđenja, pogotovo u završnici. Tako u 85. minuti u dva navrata gostujući vratar skida zicere domaćinima, a s druge strane Bedem ima kontru koju sprečava domaći vratar Galoši. U sudačkoj nadoknadi odličan udarac gostiju pod gredu, no Galoši to brani. Gosti u drugom dijelu imaju opravdanu primjedbu da im je poništen pogodak kada je Režić greškom skrenuo loptu u svoju mrežu, no sudac je pokazao da je bilo zaleđe. Teška pobjeda Međimurja, ali bitno da su osvojena tri boda.

3. HNL istok Međimurje – Bedem Ivankovo 1:0.

4. HNL: Pobjede Poleta (SMnM) i Nedelišća

U tri međimurska derbija po jedna domaća i gostujuća pobjeda te jedan remi. Sloboda (S) je teško stradala kod kuće od Poleta (SMnM) 0:8.

Poletovci bez milosti u Slakovcu

Nedelišće je porazilo Dinamo (D) 4:0 s tri gola već u prvom dijelu, dok su Mladost Komet i Sloga (Č) odigrali 1:1. Domaćin je poveo u drugom poluvremenu, a Čakovčani poravnali.

Nedelišće je bilo sigurno kod kuće

4. HNL: subota Sloboda (S) – Polet (SMnM) 0:8, Mladost Komet – Sloga (Č) 1:1, Nedelišće – Dinamo (D) 4:0, Podravina – Bednja 1:1, nedjelja u 17:00 sati Pušćine – Nedeljanec, Međimurec – Zelengaj, Plitvica (G) – Rudar, Jalžabet – Novi Marof.

1. ŽNL: Susjedski derbi bez pobjednika

Centrometal i Jedinstvo (GM) odigrali su 1:1. Domaćin je poveo u 8. minuti iz kaznenog udarca, gost poravnao u 24. minuti i mreže do kraja susreta miruju.

1. ŽNL: subota Centrometal – Jedinstvo (GM) 1:1, nedjelja u 17:00 sati Galeb – Dinamo (P), Sloga (Š) – Polet (P), Trnava – Sokol, Podturen – Hodošan, Spartak – Graničar (K), Naprijed – Omladinac (DS), Mladost (SM) – BSK.

2. ŽNL – skupina A: Kraljevčan uvjerljiv

Kraljevčan 38 je sa 6:1 pobijedio Budućnost (M). sve je riješeno do poluvremena kada je bilo 5:0.

2. ŽNL – skupina A: subota Kraljevčan 38 – Budućnost (M) 6:1, nedjelja u 17:00 sati Budućnost (P) – Croatia, Jadran – Radnički, ČSK – Dubravčan, Borac PMP – Omladinac (NSR), Drava (K) – Mladost (I), Mladost (D) – Vidovčan. Jedinstvo (NSD) je slobodno.

2. ŽNL – skupina B: Dva puta po dva gola

U Štrukovcu pobjeda Hajduka nad Donjim Koncovčakom 2:0. Šenkovec je poražen od Bratstva (SV) 0:2 s jednim golom u svakom poluvremenu.

Bratstvo (SV) osvojilo bodove u Šenkovcu

2. ŽNL – skupina B: subota Hajduk (Š) – Donji Koncovčak 2:0, Šenkovec – Bratstvo (SV) 0:2, nedjelja u 17:00 sati Bratstvo (J) – Zasadbreg 77, Mali Mihaljevec – Mura, Sloboda (M) – Strahoninec, Hajduk (B) – Pobjeda, Trnovec – Venera PMP, Omladinac (M) – Plavi (Pek.).

3. ŽNL: Otoku gostujući bodovi

Napredak je poražen kod kuće od Otoka 2:4. Poluvrijeme je bilo 1:2.

3. ŽNL: subota Napredak – Otok 2:4, nedjelja u 17:00 sati Međimurje-Čakovec – Drava (DM), Torpedo – Vučetinec, Borac (DH) – Parag, Mladost (S) – Draškovec-Geothermae, Bratstvo (P) – Dinamo (Ž).