KARATISTI Globusa najuspješniji hrvatski klub na Podravina-Đurđevac Openu

U subotu u sportskoj dvorani strukovne škole u Đurđevcu, održan je 9. međunarodni karate turnir Podravina-Đurđevac Open. Na turniru je nastupilo je 480 natjecatelja iz 50 klubova i 6 država (Bosna i Hercegovina, Bugarska, Njemačka, Mađarska, Makedonija, Hrvatska).

Na turniru su nastupili i mladi karatisti Globusa iz Čakovca kojima je ovo ujedno i bila finalna provjera pred Državno prvenstvo za mlađe uzraste sljedeći vikend. Globusovci su osvojili ukupno 13 medalja – od čega 6 zlata, 3 srebra i 4 bronce, te su sa ostvarenim rezultatima postali najuspješniji hrvatski klub na natjecanju osvojivši 2. mjesto u ukupnom poretku klubova – iza Energije iz Banja Luke te ispred UTE Kaisei iz Budimpešte.

Zlatne medalje za Karate klub Globus osvojili su: Aida Trstenjak ml. učenice -28kg, Laura Strahija ml. učenice -36kg, Kimi Žerjav ml. učenici -26kg, Sven Strahija učenici -46kg, Nika Žerjav ml. kadetkinje -40kg i Sara Novak – kadetkinje -47kg.

Drugo mjesto mjesto i srebrnu medalju osvojili su: Tea Lena Špoljarić ml. kadetkinje -50kg, Ema Marčec ml. kadetkinje -40kg i Josip Slukić ml. kadeti -57kg.

Treće mjesto i brončanu medalju osvojili su: Lana Blagus učenice -40kg, Petar Slukić ml. učenici -38kg, Timo Vlahek ml. kadeti -45kg i Lovro Farkaš ml. kadeti -52kg. Natjecatelje su na turniru vodili treneri Mladen Vizinger i Dejan Slukić.