ZRINSKICE uvjerljive protiv Splićanki

Uoči susreta 19. kola Prve hrvatske rukometne lige za žene Zrinski Čakovec i Split 2010 bili su poravnati na tablici sa 17 bodova što je davalo naslutiti da nas očekuje izjednačena utakmica. No zrinskice su od početka susreta krenule maksimalno, napravile dovoljnu razliku da tijekom cijelog susreta diktiraju igru i rezultat te zabilježe pobjedu 32:22. Prije susreta na početku utakmiceje gromoglasnim pljeskom pozdravljena zlatna olimpijka Sara Kolak kojoj je uručen poklon kluba.

Gošće su povele, a nakon toga s jednim golom Car i Vukojević te tri gola Grubišić Zrinski ima 5:1 i više ni u jednom trenutku ne ispušta prednost, već ju samo povećava. U 21. minuti je 14:7 i na poluvremenu velikih 18:10 za miran nastavak susreta.

Čakovčanke povećavaju prednost na okruglih deset golova viška pa je tako u 40. minuti 22:12. Prednost još više raste pa se u zadnjih desetak minuta ulazi rezultatom 28:16. Za kraj pobjeda Zrinskog 32:22.

Grubišić je bila najefikasnija s 8 golova, slijede Gavrić sa 7 golova i stopostotnim učinkom kao i Vukojević sa 6 golova, Car 4, Šestak 3, Resman 2 te po 1 gol za Balić i Pajić. Na golu 11 obrana Žvorc i 4 Kozjak. U 20. kolu slijedi gostovanje kod Podravke.

U 2. ligi kod rukometaša lider Prelog je kod kuće bio siguran protiv druge ekipe Varaždina 31:21. Nedelišće je poraženo od Dugog Sela 28:35. U nedjelju Čakovec gostuje kod Petrinje. Kako je u derbiju kola Zagorica pobijedila ZG Dubravu 30:24 Prelog je sam na vrhu s 33 boda, druga ZG Dubrava ima 31 i treći Ivanec 30, no on u još jednom derbiju u nedjelju gostuje kod Dubrave 2.

U međimurskom trećeligaškom derbiju druga ekipa Zrinskog je preokretom pobijedila Prelog 30:25. Prvo poluvrijeme je završilo 14:17 za rukometašice iz Preloga. Kod rukometaša Ilova je pobijedila drugu ekipu Čakovca 41:32 (22:16).