KAŠTEL 2 preokretom poražen u Ivancu

U dvorani OŠ Ivanec odigrana je utakmica 15. kola 3. odbojkaške lige – Sjever između ŽOK Ivanec 3 i ŽOK Kaštel 2. Prvi set počinje izjednačeno uz izmjene servisa jedne pa druge ekipe. Gostujuće igračice se ipak uspijevaju odvojiti na 16:13, ali domaće igračice ne dozvoljavaju veću razliku i borbenošću preokreću set u svoju korist 25:20.

Drugi set Kaštelanke bitno popravljaju servis što je odmah vidljivo na semaforu. 6:2, 12:7, 19:9 i set sa 25:10 za ŽOK Kaštel 2.

Treći set je nastavak drugog seta gdje domaće igračice nemju odgovor na odličan servis Kaštelanki. 7:2,15:2, 22:11 i set završava 25:14 za ŽOK Kaštel 2.

Četvrti set počinje u istom ritmu 8:2,12:4,19:13 za Kaštel i očekivalo se da gošće rutinirano privedu susret kraju. Njihov trener daje priliku igračicama koje manje igraju, a one se ne snalaze najbolje i slijedi totalni preokret. Ekipa ŽOK Ivanec 3 vidi svoju šansu i pritišću nesigurne gošće koje ipak drže prednost do 23:19. Ipak borbene domaće igračice uspijevaju dobiti set 26:24.

Peti set vrlo izjednačen 5:5 pa 11:11. Kaštelanke dosta neodlučne i nesigurne, a domaće igračice jako borbene i požrtvovne za svaku loptu. Kod 13:13 slijede dvije vrlo dvojbene odluke suca na štetu Kaštelanki i set završava 15:13 za ukupno 3:2 pobjedu Ivanca.

Tako su igračice Kaštela 2 prokockale već dobivenu utakmicu. Čestitke igračicama ŽOK Ivanec 3 koje su najmlađe u ligi i najniži sastav lige. Više su se borile i nitko im ne može osporiti da su zasluženo slavile.

ŽOK Ivanec 3:Ana Mašić, Tara Ribić, Ema Grudenić, Lara Gotal, Marija Dugi, Eva Vinko, Dunja Marija Friščić, Ema Friščić, Ivana Geci, Saška Brežnjak, Maja Videc, Marina Čiček. Trener Ivan Hrg.
ŽOK Kaštel 2: Lucija Nađ, Anja Šmitran, Mirna Kamenić, Nika Kamenić, Hana Laptoš, Leda Peršak, Laura Frančić, Anja Pokrivač, Azra Jelenić, Ema Šoštarić, Ira Pucko, Doris Bel. Trener Marko Obadić.