CENTROMETAL s Rijekom u doigravanju

U zadnjem kolu Superlige sastali su se Centrometal i Kitro Varaždin. Na kraju je pobjedu odnijela momčad koja je to željela. Domaći bez imalo borbenosti propisno su se osramotili u ovom susretu.

Centrometal je utakmicu započeo u najjačem sastavu. No od početka se vidjelo da to nije pravo izdanje. Varaždinci su poveli 5:1 pa 7:2. Centometal je to stigao pa opet dopustio gostima da povedu 12:8. Nakon servisa Komosara Centrometal je prvi puta poveo 13:12. Nakon toga su se momčadi izmjenjivale u vodstvu. U završnici je Ivan Novak zamijenio Čičkovića. Kada su Međimurci poveli 22:20 činilo se da stvari sjedaju na svoje mjesto. No nakon toga Juras ne lovi loptu u obrani pa Novak smečira u mrežu i Kurteš ne lovi servis i Varaždinci vode 23:22. Bogdanović tada prolazi za 23:23. No Gotal servira u mrežu, a Vincek smečira u blok i 25:23 je za goste.

Drugi set Centrometal je na tehničkom odmoru vodio 12:10. Varaždnci su preokrenuli, dugo je bilo neizvjesno. Pred kraj seta Varaždin je imao 23:20, Centrometal stigao. Prvu set loptu za domaće je spasio Bogdanović, no drugu Vincek smečira u sajlu i gosti s 26:24 vode 2:0 u setovima.

Niti tad se domaći niti pribrali. Varaždin je poveo 6:0 u trećem setu. Centrometal se potpuno predao, set je završio 25:18. Niti jedan igrač domaćih nije zaslužio prolaznu ocjenu.

U drugom susretu koji je odlučivao o šestom mjestu prije doigravanja Sisak je pobijedio Medicinar 3:2. Centrometal je na kraju skupio 24 boda, Sisak 20, Medicinar 19, a Kitro Varaždin 9 bodova. U prvoj skupini prva je HAOK Mladost Zagreb s 35 bodova, a slijede OK Mladost Ribola Kaštela 17, MOK Mursa Osijek 13 i MOK Rijeka 4.

Doigravanje započinje 17. ožujka kada Centrometal gostuje u Rijeci. U ogledu ovih klubova u 6. kolu sredinom studenog Rijeka je slavila kod kuće 3:1 (25:23, 25:19, 18:25 i 27:25), a naša ekipa im je uzvratila istom mjerom krajem siječnja u 13.kolu pobjedom 3:1 (25:16, 25:20, 14:25 i 25:17).