BADMINTONSKI klub Međimurje obilježio 25 godina rada

U subotu i nedjelju u dvorani II. OŠ Čakovec u organizaciji Badmintonskog kluba Međimurje Čakovec održano je 27. seniorsko Prvenstvo Hrvatske 2018 na kojemu je nastupilo 47 najbolja igrača i igračica iz šest klubova Hrvatske. Među njima uspješno je nastupila seniorska ekipa našeg kluba pod vodstvom trenerice Emilije Talan i trenera Tomislava Grubića.

Voditelj natjecanja bio je Danijel Zadravec iz Čakovca, vrhovni sudac Goran Miletić iz Zagreba, a suci Antonio Lovrić iz Zagreba, Darko Ivan Vidaković iz Velike Gorice, Lucija Zadravec iz Čakovca, Jelena Novak iz Nedelišća i Filip Mikolaj iz Novog Sela Rok. SPH 2018. svečano je otvorio dogradonačelnik Grada Čakovca Zoran Vidović.

U konkurenciji seniora naslov državnog prvaka osvojio je Josip Uglešić (Medvedgrad, Zagreb) pobijedivši u finalu klupskog kolegu Filipa Špoljarca 2:1. Brončane medalje osvojilli su Borna Drvodelić (MZ) i Luka Ban (MZ). Rezultati naših igrača: Luka Grubić i Lino Zadravec 1/8, Luka Vlahek, Borna Vadlja i Filip Bel ispali u 1/16.

U konkurenciji seniorki naslov državne prvakinje osvojila je Maja Pavlinić (MZ) pobijedivši u finalu Katarinu Galenić (MZ) 2:0. Brončane medalje osvojili su Inga Sadaić (ZM) i Matea Čiča (MZ). Rezultati naših igračica: Ela Trstenjak ¼, Emilija Talan i Karmela Vadlja 1/8 i Laura Horvat 1/16.

U konkurenciji muških parova naslov državnih prvaka osvojili su par Zvonimir Hoebling / Igor Čimbur (MZ) pobjedivši u finalu par Dominik Doko / Filip Jagar (MZ/VG) 2:0. Brončane medalje osvojili su naš par Luka Vlahek / Matija Hranilović (MČ) i par Filip Špoljarec / Josip Uglešić (MZ). Rezultati ostalih naših: Filip Bel / Lino Zadravec i Luka Grubić / Borna Vadlja ispali u 1/8.

U konkurenciji ženskih parova naslov državnih prvakinja osvojile su Staša Poznanović / Matea Čiča (MZ) obranivši naslov pobjedivši u finalu par Dora Drvodelić / Dora Dragčević (MZ) 2:1. Brončane medalje osvojili su naša Ela Trstenjak sa Zagrepčankom Ingom Sadaić (MČ/ZM) i Lucija Trgovac / Nikolina Dimić (MZ).

U konkurenciji mješovitih parova naslov državnih prvaka osvojili su par Filip Špoljarec / Maja Pavlinić (MZ) pobijedivši u finalu klupske kolege par Igor Čimbur / Matea Čiča 2:1. Brončane medalje osvojili su Luka Ban / Lucija Trgovac (MZ) i Filip Jagar / Lucija Buchberger (VG). Rezultati naših: Filip Bel / Laura Horvat ¼, Matija Hranilović / Emilija Talan, Luka Vlahek / Ela Trstenjak, Luka Grubić / Karmela Vadlja 1/8 i Borna Vadlja / Katja Siročić 1/16.

U sklopu SPH 2018 održana je svečana ceremonija dodjele medalja najboljim seniorima u ukupnom poretku HK-a za 2017. godinu, naša Ela Trstenjak osvojila je srebrnu medalju u paru, Filip Bel brončanu u mješovitim parovima, a ekipa kluba ekipno 2. mjesto i srebrnu medalju. Medalje i pehare najboljim seniorima uručio je tajnik BKMČ Tomislav Grubić.

U sklopu SPH 2018 naš klub je u subotu u dvorani II. OŠ Čakovec s početkom u 19.00 sati održao svečanu proslavu 25. godišnjice uspješnog rada. Na svečanosti kluba prisutvovali su sve generacije igrača kluba kao i roditelji, bivši i sadašnji dužnosnici kluba te gosti gradonačelnik Grada Čakovca Stjepan Kovač i dogradolnačelnik gospodin Zoran Vidović, pročelnik upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i športa Međimurke županije gospodin Branko Sušec, tajnik ZSU Grada Čakovca Tomica Jakopec i predstavnici medija. Svečanost su uveličale nastupom i najmlađa grupa čakovečkih mađoretkinja i pjevačica Kaja Haček. Tajnik kluba Tomislav Grubić obratio se svim gostima te ih upoznao s kratkom poviješću kluba kroz 25 godina.