KOŠARKA Gostujuća pobjeda Međimurja

Košarkaši Međimurja u 2. kolu 2. lige pobijedili su u gostima drugu ekipu Podravca 95:70. O susretu nam je trener Čakovčana Mario Novak rekao:

‘Početak prve četvrtine u znaku promašaja jedne i druge ekipe – bez ideje u napadu. Nakon toga hvatamo konce igre, ali uz dosta grešaka i dobivamo taj period igre. U drugoj četvrtini dobrom obranom te s nekoliko kontri i strpljivim napadom rezultatski se odvajamo i na poluvremenu vodimo 21 razlike.

Početak nastavka odličan i odlazimo na 30 razlike, ali onda slijedi serija grešaka u napadu i izgubljene lopte – loša dodavanja i protivnik se vraća u jednom trenutku i na 11 razlike zaostatka. Sve je to rezultat slabe koncentracije. Rotacijom igrača i fantastičnim šutem za tri poena Stjepana Kranjčeca rješavamo pitanje pobjednika. Uz Stjepana vrlo dobre role odigrali su i Mislav Kranjčec i Igor Drk.

Valja spomenuti da je svoje prve seniorske minute odigrao i Jan Jančec koji je prije desetak dana navršio 15 godina. Sljedeći vikend kod nas gostuje ekipa Virovitice. Vrlo neugodna ekipa i ako želimo pobijediti moramo koncentriranije ući u utakmicu, smanjiti broj grešaka, pogotovo dodavanja, te moramo odigrati čvršću i agresivniju obranu.

Za kraj, čestitke mladoj ekipi Podravca koja je pružila vrlo dobar otpor u pojedinim trenucima i nije se predavala bez obzira na rezultat.’

KK PODRAVAC 2 – KK MEĐIMURJE 70:95 (14:18; 16:33; 25:20; 15:24)
KK PODRAVAC 2: Lukčin M. 2, Kodba B. 8, Odobašić I. 13 (1×3), Šenvald B. 18 (2×3), Cestar A. 3 (1×3), Šenvald T. 7 (1×3), Balatinec M. 12, Molnar M. 0, Križić B. 5 (1×3), Ratković M. 0, Ferenčak Z. 2, Vujčić D. (cap). TRENER: David Vujčić
KK MEĐIMURJE: Pustić L. 2, Gašparić D. 3, Kranjčec M. 16, Vojković M. 7 (1×3), Drk I. 18 (2×3), Kuzmić D. 7, Novak M.(cap) 12 (1×3), Ostoja D. 2, Kranjčec J. 0, Kranjčec S. 28 (6×3). TRENER: Mario Novak