KOMENTAR NEDJELJNOG KOLA Porazi Međimurja i Međimurca

U 2. kolu Prve hrvatske nogometne lige za žene Katarina Zrinski je gostovala kod Pregrade. Pregrada je bila bolja 2:1. Poluvrijeme je bilo 1:1, a gol za našu ekipu je postignula Đula. U nastavku još jedan gol domaćina vrijedan sva tri boda.

1. HNL za žene: subota Trnava – Viktorija 0:1, nedjelja Pregrada – Katarina Zrinski 2:1.

3. HNL istok: Poraz Međimurja

Nakon domaćeg poraza od BSK-a u srijedu kod kuće 1:2 nogometaši Međimurja su gostovali u nedjelju u Ivankovu kod Bedema. Čakovčani su opet ostali bez učinka, domaćin je slavio 1:0 golom postignutim desetak minuta prije kraja susreta.

3. HNL istok: nedjelja Bedem – Međimurje 1:0.

4. HNL: Pušćine i Dinamo (D) bez golova, poraz Međimurca

U nedjeljnom poslijepodnevnom terminu imali smo još dva susreta u kojima su igrali naši klubovi. Pušćine je u međimurskom srazu dočekalo Dinamo iz Domašinca. Susret je završio bez golova 0:0.

Međimurec je dočeako Bednju. Gostima je bio dovoljan jedan gol da odnesu sva tri boda, slavili su 0:1.

4. HNL: subota Nedelišće – Polet (Sveti Martin na Muri) 1:1, Sloboda (Slakovec) – Rudar 0:0, Mladost Komet – Novi Marof 1:0 i Podravina – Sloga (Čakovec) 2:0, nedjelja Pušćine – Dinamo (Domašinec) 0:0, Međimurec – Bednja 0:1, Jalžabet – Nedeljanec i Plitvica (Gojanec) – Zelengaj.

1. ŽNL: Samo Hodošanu gostujuće slavlje

U Gornjem Mihaljevcu pobjeda Jedinstva nad Dinamom Palovec 2:1. Domaćin je poveo, gost ubrzo izjednačio i na odmoooru je 1:1. U nastavku bez gola do pet minuta prije kraja kada tri boda domaćinu donosi Nikola Horvat.

Mladost (SM) i Omladinac (NSR) odigrali su bez golova 0:0. Naprijed je pobijedio Graničar (K) 4:3. Spartak je poražen kod kuće od Hodošana 1:4. Podturen je pobijedio Sokol 2:0. Uspješana je bila i Trnava kod kuće protiv Poleta (P) 2:1. Uvjerljiva pobjeda Sloge (Š) nad Galebom 5:1.

1. ŽNL: subota Centrometal – BSK 1:2, nedjelja Jedinstvo (Gornji Mihaljevec) – Dinamo (Palovec) 2:1, Mladost (Sveta Marija) – Omladinac (Novo Selo Rok) 0:0, Naprijed – Graničar (Kotoriba) 4:3, Spartak – Hodošan 1:4, Podturen – Sokol 2:0, Trnava – Polet (Pribislavec) 2:1, Sloga (Štrigova) – Galeb 5:1.

2. ŽNL – skupina A: Vidovčan bolji od Croatije

Vidovčan je pobijedio Crotaiju 3:2 nanijevši joj prvi poraz pa sada tri kluba na vrhu imaju po 18 bodova, a uz ova dva kluba to je još Kraljevčan.

Slavlje Vidovčana

Drava (K) je pobijedila Omladinac (DS) 5:3 nakon što je na poluvremenu bilo 1:2. ČSK i Budućnost (M) završili su 2:2. Poluvrijeme je bilo 1:1.

U Štefancu bez pobjednika

Mladost (D) i Mladost (I) odigrali su 1:1 što je Ivanovčanima prvi bod. Borac (T) je poražen od Dubravčana 1:2. Dubrava je pobijedila Radnički 3:2, dok su Jadran i Budućnost (P) završili 2:2.

2. ŽNL – skupina A: subota Kraljevčan 38 – Jedinstvo (Novo Selo na Dravi) 3:1, Vidovčan – Croatia, Mladost (Dekanovec) – Mladost (Ivanovec), Drava (Kuršanec) – Omladinac (Držimurec Strelec), Borac PMP – Dubravčan, ČSK – Budućnost (Miklavec), Dubrava – Radnički, Jadran – Budućnost (Podbrest).

2. ŽNL – skupina B: Donji Koncovčak došao do prve pobjede

Plavi su u Peklenici pobijedili Zasadbreg 4:1. Omladinac (M) je bio bolji od Venere 3:2. Trnovec je slavio protiv Bratstva (SV) 4:2 pa sada vodeće Bratstvo (J) ima na prvoj poziciji pet bodova prednosti.

U Brezju je Hajduk pobijedio Strahoninec 2:1. Sloboda (M) i Mura odigrali su bez golova 0:0. Mali Mihaljevec je poražen od Donjeg Koncovčaka 1:2 kojemu je ovo prva pobjeda.

2. ŽNL – skupina B: subota Šenkovec – Pobjeda 0:3, Hajduk (Štrukovec) – Bratstvo (Jurovec) 1:3, nedjelja Plavi (Peklenica) – Zasadbreg 77 4:1, Omladinac (Mačkovec) – Venera 3:2, Trnovec – Bratstvo (Savska Ves) 4:2, Hajduk (Brezje) – Strahoninec 2:1, Sloboda (Mihovljan) – Mura 0:0, Mali Mihaljevec – Donji Koncovčak 1:2.

3. ŽNL: Lideri uvjerljivi

Vodeći dvojac lige bio je uvjerljiv u ovom kolu. Borac (DH) je pobijedio Bratstvo (P) 7:0. Drava (DM) je porazila Vučetinec 5:0. Iz Drave su nam javili: ‘U borbenoj i izjednačenoj igri na samom kraju prvog poluvremena Dravi donosi vodstvo Goran Pongrac za 1:0. U drugom poluvremenu domaćini povećavaju ritam te boljom igrom i s tri gola Stjepana Igreca rješavaju utakmicu. Na kraju još jedan gol za Dravu postiže Marko Bartolić za konačnih 5:0.’

Sedmica Borca iz Donjeg Hrašćana

Mladost (S) je došla do druge pobjede slavljem nad Otokom 3:1. Torpedo je bio bolji od Dinam (Ž) 2:1.

Drava (DM) je u drugom dijelu slomila otpor Vučetinca

3. ŽNL: subota Međimurje-Čakovec – Draškovec-Geothermae 1:0, Napredak – Parag 2:2, nedjelja Mladost (Selnica) – Otok 3:1, Borac (Donji Hrašćan) – Bratstvo (Preseka) 7:0, Torpedo – Dinamo (Žiškovec) 2:1, Drava (Donji Mihaljevec) – Vučetinec 5:0.