9. MEĐUNARODNI badmintonski turnir u Čakovcu

U subotu u dvorani II. OŠ Čakovec u organizaciji Badmintonskog kluna Međimurje Čakovec pod generalnim pokroviteljstvom Grada Čakovca i generalnog sponzora Croatia osiguranja Zagreb održan tradicionalni 9. Međunarodni badmintonski turnir ‘ČAKOVEC CROATIA OSIGURANJE YOUTH INTERNATIONAL 2017’ za limače u-11, mlađe kadete u-13 ,kadete u-15 i mlađe juniore u-17 u konkurenciji pojedinaca i parova .

Na turniru je sudjelovalo rekordni broj igrača, 87 mladih igrača i igračica iz 12 klubova i to iz 6 klubova Hrvatske (MEĐIMURJE, KOPRIVNICA, UBK BJELOVAR, ZAGREB M., V. GORICA i FLEF ZG ), 3 kluba iz Slovenije (MLADOST Lendava, BRANIK Maribor, KUNGOTA Zg.Kungota) i 3 kluba iz Mađarske (OSC Budapest, ERDI VSE i SEREGELYESI PELIKAN DSE), a među njima ekipa limača, mlađih kadeta, kadeta i mlađih juniora pod vodstvom trenera Tomislava Grubića.

Direktor turnira bio je Tomislav Grubić, voditelji Filip Mikolaj i Danijel Zadravec, a suci Lucija Zadravec i Viktor Ružić iz Čakovca. Turnir je svečano otvorio pročelnik za društvene djelatnosti Grada Čakovca David Vugrinec.

U konkurenciji limača u-11 pobjednik turnira postao je Mađar Marcell Zsarnai (HUN-Erdi VSE ) pobijedivši u finalu Mađara Kornela Sendra (HUN-OSC Budapest) 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojli su naš igrač Vito Peti (MČ ) i Domagoj Derifaj (UBK) . Poredak ostalih naših igrača: 5/8 Matej Martinjak i Josip Đeri, 9/12 Rafael Šimunić i Matej Martinjak, 13/16 Leon Lakić, Roko Sternad i Matija Đeri.

U konkurenciji limačica u-11 pobjednica je postala Hrvatica Jelena Buchberger (VG) pobijedivši u finalu Mađaricu Zsofia Schvirjan (Erdi VSE ) 2:0 . Treća mjesta i brončane medalje osvojile su Kaja Litrop (SLO-ML) i Sara Gičev (HR-UBK). Poredak naših: 9/12 Lucija Kacun i Nela Novak i 13/16 Zita Bel.

U konkurenciji parova limača u-11 pobjednici su postali slovensko-hrvatski par Vid Lebar / Lovro Matovina (SLO-ML, HR-KC ) pobijedivši u finalu naš par Vito Peti / Vito Blažić (HR-MČ ) 2:1. Treća mjesta i brončane medalje osvojili su naš par Matej Martinjak / Josip Đeri (oba HR-MČ) i Gašper Bastič / Tine Zorman ( SLO-Branik).Poredak ostalih naših: 5/8 R. Šimunić / M. Đeri i L. Lakić / R. Sternad.

U konkurenciji parova limačica u-11 pobjednice su postale Hrvatice Ana Pranić / Kora Špehar (HR-ZM ) pobijedivši u finalu slovenski par Tija Horvat / Kaja Litrop (SLO-ML) 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojli su naš par Lucija Kacun / Nela Novak i naša Zita Bel / Dea Medved (SLO-Branik)

U konkurenciji mlađih kadeta u-13 pobjednik turnira postao je Mađar Tamas Kollar (HUN-OSCB) pobijedivši u finalu Mađara Miklos Kis-Kasza (HUN-ERDI VSE) 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojili su Dominik Nikolics (HUN-ERDI VSE) i Filip Antunović (HR-VG). Poredak naših igrača: 9/11. Ivan Grubić, 12/14 Lovro Kovačić i Marin Lakić.

U konkurenciji mlađih kadetkinja u-13 pobjednica turnira postala je Hrvatica Jelena Buchberger (HR-VG ) pobijedivši u finalu Niku Matovinu (HR-KC) 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojile su Katica Torba i Nora Nguyen (obje OSCB). Poredak naših igračica: 7/8. Jana Turk.

U konkurenciji parova mlađih kadeta pobjednici postali su Mađari Miklos Kis-Kasza / Dominik Nikolics ( HUN-ERDI VSE) pobijedivši u finalu par našeg Ivan Grubić / Luka Pranić (HR-MČ/HR-ZM) 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojili su: Fran Čanić/Domagoj Derifaj (HR-UBK) i Filip Antunović / Ivan Mance (HR-VG). Poredak ostalih naših parova: 5/8 Marin Lakić / Lovro Kovačić i Josip Đeri / Timi Ornik (HR-MČ/SLO-KUNGOTA).

U konkurenciji parova mlađih kadetkinja pobjednice su postale Hrvatice Jelena Buchberger / Nika Matovina ( HR-VG/KC ) pobijedivši u fianlu par Lucija Barišić / Sara Gičev (HR-UBK) 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojile su: Mia Bratković/Vita Marksi (SLO-BRANIK) i Janka Tiborcz / Nora Nguyen (HUN-OSC). Poredak naših parova: 5/8 Lucija Kacun / Jana Turk i Nela Novak / Katica Torba (HUN-OSCB).

U konkurenciji kadeta u-15 pobjedu je ostvario Hrvat Vito Buchberger (HR-VG) pobijedivši u finalu Slovenca Andraža Pungartnika (SLO-BRANIK ) 2:1 . Treća mjesta i brončane medalje osvojili su naš Luka Črep (HR-MČ) i KLemen Puhek (SLO-BRANIK ). Poredak ostalih naših: 5/8 Born Vadlja i 13/16 Filip Knežević I Marin Filo.

U konkurenciji kadetkinja u-15 pobjedu je ostvarila Hrvatica Ira Misir (HR-VG) pobijedivši u finalu Slovenku Nežu Frank (SLO-BRANIK) 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojile su Dunja Štrbenac (HR-ZM) i Zala Žuran (SLO-BRANIK)

U konkurenciji parova kadeta u-15 pobjednici su postali su hrvatski par Vito Buchberger / Mihael Jurenić (HR-VG) pobijedivši u finalu slovenski par Klemen Puhek / Andraž Pungartnik (SLO-BRANIK) 2:1. Treća mjesta i brončane medalju osvojili su naš par Luka Črep/Ivan Grubić (HR-MČ ) i Mađari Levente Kovacs / Baranbas Tihany ( HUN-OSCB). Poredak ostalih naših: 5/8 Filip Knežević/Marin Filo.

U konkurenciji parova kadetkinja u-15 pobjednice su postale Slovenke Neža Frank / Zala Žuran (SLO-BRANIK) pobijedivši u finalu hrvatski par Ira Misir / Glorija Obadić (HR-VG) 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojile su Iva Pranić/Dunja Štrbenac (HR-ZM) i Anja Matovina / Nikol Soltessz (HR-KC/HUN-DSE).

U konkurenciji mlađih juniora U17 pobjednik je postao Slovenac Klemen Lesničar (SLO-BRANIK) pobijedivši u finalu suigrača Domena Lonzariča (SLO-BRANIK) 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojili su naši igrači Luka Grubić i Borna Vadlja (HR-MČ). Poredak ostalih naših: 7/8 Jan Nikola Dvanajščak.

U konkurenciji mlađih juniorki u17 pobjednica postala je naša igračica Nika Bulat (HR-MČ) pobijedivši u finalu našu Jaku Fileš (HR-MČ) 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojila je naša Jana Bračko (HR-MČ).

U konkurenciji parova mlađih juniora u17 pobjednici postali slovenski par Klemen Lesničar / Domen Lonzarič (SLO-BRANIK) pobijedivši u finalu par Luka Grubić / Borna Vadlja (HR-MČ) 2:0. Brončane medalje osvojili su naš Jan Nikola Dvanajščak / Blaž Klemenc (HR-MČ/SLO-BRANIK) i Benjamin Mizsak/Kristof Sedro (HUN-OSCB).

U konkurenciji parova mlađih juniorki U17 pobjednice postale su naša Jaka Fileš / Ira Misir (HR-MČ/VG) pobijedivši u finalu naš par Jana Bračko/Nika Bulat (HR-MČ).

Prvo tri plasiranim u svim konkurencijama podjeljene su medalje i pokloni sponzora. Medalje je uručio tajnik Kluba i direktor turnira Tomislav Grubić. Sljedeće godine nastavit će tradiciju održavanja jubilarnog 10. međunarodnog turnira ČCOYI 2018.

Klub zahvaljuje svojim sponzorima i donatorima na pomoći u uspješnoj organizaciji 9. Međunarodnog turnira ČCOYI 2017: generalni pokrovitelj Grad Čakovec, generalni sponzor Croatia osiguranje Zagreb, zlatni sponzori Grubić zastupanje u osiguranju Čakovec, Vizija Nedelišće, MCS Strahoninec, Međimurske vode Čakvec, Bioinstitut Čakovec i METSS Čakovec, srebrni sponzori Agricola Čakovec, Konplast Pušćine, PPM Čakovec, Studio P Nedelišće i Senko Štefanec te brončani sponzori Žvorc graditeljstvo Čakovec, Vodoinstalateri Balog Strahoninec, Perutnina Ptuj Pipo Čakovec, Pizzeria Šut Nedelišće, Sitotisak Pomor Čakovec, Rampel Šenkovec i Drvni centar Filo Čakovec. Pokrovitelj: ŽŠU Grada Čakovca i ZŠUISMŽ.