Soči: Istok Rodeš odličnim vožnjama u slalomu postao svjetski juniorski prvak!

Istok Rodeš je svoje nastupe na Svjetskom prvenstvu u Sočiju završio danas, 5. ožujka, u slalomu, gdje je osvojio zlatnu medalju i tako postao Svjetski juniorski prvak. Nakon osvojene brončane medalje, Istok je još jednom pokazao kako hrvatsko skijanje uz njega ima svijetlu budućnost.

Odlično je odvozio prvu vožnju slalomske utrke i završio ju na prvom mjestu poretka, dok se iza njega smjestio još jedan Hrvat, Elias Kolega, sa zaostatkom od 1.17 sekundi. Istok je krenuo sa starta kao šesti, a koliko je dobro vozio pokazuje i velika prednost pred konkurencijom.

Drugom vožnjom je dodatno utvrdio svoj dobar nastup u prvoj vožnji i s ukupnim vremenom od 1:36.84 zaključio svoje nastupe osvojivši svjetsko zlato u slalomu. Drugo mjesto pripalo je Frederiku Norysu, koji je za Rodešom zakasnio 64 stotinke, dok se na treću stepenicu pobjedničkog postolja popeo još jedan Hrvat – Elias Kolega, koji se uoči druge vožnje nalazio na drugom mjestu, odmah iza Istoka Rodeša.

Istok zahvaljujući ovoj medalji ide na završnicu Svjetskog kupa koji se održava u St. Moritzu.