međimurka u hrvatskom dresu

PRVO MJESTO U LITVI Hrvatska reprezentacija s našom Antoniom Ružić najbolja u Litvi

Medalje su primili od Billie Jean King

Hrvatske tenisačice zadržale su maksimalan učinak na turniru Druge skupine Billie Jean King Cupa u Vilniusu! U susretu protiv Litve, koji je odlučivao tko će se u viši rang plasirati kao pobjednik, a tko kao drugoplasirani, nakon pojedinačnih mečeva povele su 2:0 i tako našoj reprezentaciji donijele ukupno prvo mjesto na turniru.

Hrvatska je tako osvojila prvo mjesto u Vilniusu, a u viši rang za 2025., Prvu skupinu, plasirat će se i Litva. Treće mjesto zauzeo je Egipat, potom slijede Sjeverna Makedonija, Izrael, Gruzija, Estonija, Bosna i Hercegovina, Kosovo, a u niži rang ispadaju Maroko i Malta.

Finalistima je medalje uručila osobno Billie Jean King, proslavljena američka tenisačica po kojoj je natjecanje (nekadašnji Fed Cup) dobilo ime. Sjajnim igrama u dresu Hrvatske reprezentacije bila je i naša Antonia Ružić.