vijesti iz badmintona

BADMINTON KLUB MEĐIMURJE Dobar nastup mladih na turnirima, osvojili pet medalja

Badminton je vrlo popularan sport među mladima u Međimurju

U subotu i nedjelju, 9.-10.3.2024. održani su 1. Savezni turnir za mlade u11,15,19 (subot ) te u13,17 (nedjelja) te je tako započela badmintonska sezona 2024. za mlade.

Na turniru 1.HK 2024 poleteraca u11, kadeta u15 i juniora u19 održanog u subotu u dvorani 1.OŠ Bjelovar u organizaciji UBK Bjelovar nastupilo je ukupno 76 mladih igrača/ica iz 10 klubova Hrvatske, a među njima ekipa poletaraca, kadeta i juniora Badminton kluba Međimurje pod vodstvom trenera Tomislava Grubića i pomoćnih trenera: Rajka Bela i Filipa Mikolaja.

U konkurenciji poletaraca u11 plasman naših: 4. Vilim Đuran i 5. Patrik Martinjak. U konkurenciji poletarki u11 naša Korina Mesarić osvojila je 2. mjesto i srebrnu medalju izgubivši u finalu od Koprivničanke Margarite Tot sa 2:0 ( 21:15, 21:15 ), a Lucija Jović je zauzela 5. mjesto.

U konkurenciji kadeta u15 plasman naših igrača: 8. Matija Hrustek, 11. Bruno Blažević Pavić, 14. Karlo Korpar i 16. Teo Pongrac. U konkurenciji kadetkinja plasman naših igračica: 3. mjesto i brončana medalja Anabela Bel, 7. Lara Bel, 15. Ela Šantl i 16. Luna Žižek. U konkurenciji parova kadeta plasman naših parova 7. mjesto Karlo Korpar / Teo Pongrac i 8. Matija Hrustek / Bruno Blažević Pavić. U konkurenciji parova kadetkinja plasman naših: 2.mjesto i srebrna medalja sestre Anabela i Lara Bel i 4.mjesto Luna Žižek / Ela Šantl.

U konkurenciji juniora u19 plasman naših: 8. Filip Jambrošić, 12. Vito Panić, 14. Noa Šipoš i 15. Matej Martinjak. U konkurenciji juniorki u19 plasman naših: 5.mjesto Vanja Novak i 6. mjesto Nela Novak. U konkurenciji parova juniora u19 plasman naših: 7. Matej Martinjak / Filip Jambrošić i 8. mjesto Noa Šipoš / Vito Panić. U konkurenciji parova juniorki u19 naš par sestre Vanja Novak i Nela Novak osvojile su 3. mjesto i brončanu medalju.

Na turniru 1.HK 2024 mlađih kadeta u13 i mlađih juniora u17 održanog nedjelju u dvorani Sutinska Vrela u Podsusedu, Zagreb u organizaciji BK”Medvedgrad 1998” nastupilo ukupno je 62 igrača/ica iz 11 klubova Hrvatske , a među njima mlađe kadetska i mlađe juniorska ekipa našeg Kluba pod vodstvom trenera Tomislava Grubića i pomoćnog trenera Filipa Mikolaja.

U konkurenciji mlađih kadeta u13 plasman naših: 8. Pavao Šestak, 11. Vigo Sanjković i 12. Jura Blažević Pavić.
U konkurenciji mlađih kadetkinja u13 plasman naših: 4. mjesto Lara Bešenić, 8. Tara Hodak Odić, 10. Hana Trstenjak i 12. Franka Vukina. U konkurenciji parova mlađih kadeta u13 naš par Vigo Sanjković / Jura Blažević zauzeo je 4.mjesto. U konkurenciji parova mlađih kadetkinja u13 naš par Lara Bešanić / Hana Trstenjak osvojile su 3. mjesto i brončanu medalju, a par Tara Hodak Odić / Franka Vukina osvojile su 5. mjesto.

U konkurenciji mlađih juniora u17 naš Filip Jambrošić zauzeo je 10.mjesto. U konkurenciji mlađih juniorki u17 plasman naših: 11. Zoja Legin i 12. Rea Sabol. U konkurenciji parova mlađih juniora u17 naš par Filip Jambrošić / Bruno Blažević Pavić osvojio je 8. mjesto. U konkurenciji parova mlađih juniorki u17 naš par Zoja Legin / Rea Sabol osvojile su 6. mjesto.