PRVA RUKOMETNA LIGA ŽENE Zrinskice slavile u Čakovcu – pobjeda protiv Osijeka

ZRINSKI – OSIJEK 21:17 (7:7)

NEDELIŠĆE – Dvorana NGC-a Aton. GledAtelja: 200. Suci: Stipe Kereta (Zagreb) i Silvano Nogić (Petrinja).

ZRINSKI: Kozjak, Makarova, Goričanec, Megerle, Balen t (1), Balaško (3), Kosovac (9), Milošević (2), Gudelj (3), Balić (1), Posavac,Cvitanović (2), Blagus, G.Novak, V. Novak, Janković. Trener: Goran Mrđen.

OSIJEK: Boraca, Čivić, Josipović (7), Gardaš, Hren, Šoš, Jozanović (3),Jelečević, Pifar, Malovan, Brkić, Frančić (1), Grgić, Vrdoljak, Pehar, Bulatović (6). Trener: Zdenko Kordi.

Nakon slabe i nezanimljive utakmice pamtit će se samo ipak na kraju očekivana i zaslužena pobjeda domaćih koje su posebno slabo igrale u prvom dijelu susreta koji je završen s rekordno malim ishodom, samo 7:7. Vodile su domaće u 17. minuti 6:2, devet minuta iza toga nisu postigle pogodak, promašaje nismo uspjeli izbrojiti pa su gošće u 26. minuti vodile 7:6, a poluvrijeme završen s 7:7.

U drugom poluvremenu nešto bolje, ali tek nakon 37. minute do kada su gošće vodile s dva razlike (11:9). Nakon 11:11 u 40. minuti konačno nekoliko dobrih akcija i u 54. minuti vodstvo +5 (19:14) što je najavljivalo konačan uspjeh jer do kraja borbene gošće nisu uspjele ugroziti ipak očekivanu pobjedu. Spominjemo i gledatelje koji su 60 minuta sportski navijali i „pomogli im uspjeti.

U idućem su kolu Čakovčanke slobodne, iza toga se prvenstvo na kratko zbog reprezentativnih obaveza prekida pa će idući susret Čakovčanke igrati 16. ožujka kada u Čakovec dolaze višestruke državne prvakinje Podravka/Vegeta Koprivnica. Time da u srijedu predstoji još u Cerni odigrati susret 1/8 finala hrvatskog Kupa s tamošnjim istoimenim drugoligaškim sastavom.