
U subotu 12. rujna održana je jesenska biciklijada Stazama općine Nedelišće, na kojoj je sudjelovalo 145 biciklista. Biciklijada je startala u 10 sati od Mesapa u Nedelišću gdje su se svi sudionici prijavili kojom će rutom biciklirati.
Prvi punkt na kojem su se zaustavili je restoran Mamica gdje su domaćini za njih pripremili peciva i sokove. Otprilike polovica sudionika nastavila je rutu prema Središču ob Dravi gdje su posjetili manifestaciju Praznik buč koja je bila predviđena kao dio biciklijade. Nakon obilaska manifestacije u Sloveniji, biciklisti su nastavili vožnju prema Črečanu gdje ih je čekala okrjepa.
Bicikliranje su završili na Mesapu u Nedelišću gdje je bio poslužen već tradicionalni grah. Sudionici su iskoristili lijepo vrijeme i uživali su u vožnji i druženju.
Članovi Biciklističkog kluba Letina su se pobrinuli za označavanje staza, kao i za vođenje biciklista tijekom biciklijade, a pripadnici DVD-a Nedelišće, Gornji Kuršanec, Pušćine i Gornji Hrašćan su olakšali posao Prometnoj policiji PU Međimurske i osigurali prelazak prometnica.
Članice Mažoretkinja Nedelišća su se pobrinule za evidentiranje sudionika i podjelu okrijepe na punktovima. Ovom prilikom iz TZ Općine Nedelišće zahvaljuju djelatnicima tvrtke Chaky koji su intervenirali u slučaju kvara bicikla, te tvrtki Agromeđimurje koja je za sve sudionike osigurala jabuke.






