
Članice udruge iz Gardinovca na 50. Ožujskim susretima u Malom Lošinju obilježile su Svjetski dan osoba s Down sindromom noseći šarene čarape kao simbol podrške i inkluzije
Članice Udruge građana „Gardruža“ iz Gardinovca sudjeluju na Ožujskim susretima u Malom Lošinju, gdje su na poseban način obilježile Svjetski dan osoba s Down sindromom.
U sklopu druženja i aktivnosti, obule su šarene čarape kao simbol podrške, šaljući snažnu poruku o važnosti prihvaćanja različitosti i inkluzije u društvu.
Ova jednostavna, ali značajna gesta podsjetila je sve prisutne koliko je važno gledati srce, a ne razlike, te kako upravo razlike obogaćuju zajednicu.
Šarene čarape kao simbol podrške
Nošenje šarenih čarapa već je godinama prepoznatljiv znak obilježavanja Svjetskog dana osoba s Down sindromom.
Članice udruge iz Gardinovca tom su se simbolikom pridružile globalnoj inicijativi, ističući važnost razumijevanja, prihvaćanja i podrške osobama s Down sindromom.

Poruka koja spaja
Uz poruku „Ekstra kromosom? Ekstra ljubav!“, članice su još jednom pokazale kako male geste mogu imati veliko značenje.
Sudjelovanjem na Ožujskim susretima i ovakvim aktivnostima, promoviraju vrijednosti zajedništva, empatije i međusobnog poštovanja, čime daju primjer pozitivnog djelovanja u društvu.





