JESENSKA RADIONICA

OŠ PETAR ZRINSKI ŠENKOVEC “Mala djela veliki trag” prva GDCK volonterska akcija u Šenkovcu

GDCK Čakovec uspješno je pokrenuo prvu aktivnost u sklopu projekta “Mala djela – veliki trag”, čime su volonterizam, zaštita prirode i edukacija najmlađih ponovno došli u fokus u međimurskoj zajednici

Šenkovečka Osnovna škola “Petar Zrinski” bila je domaćin ove inspirativne volonterske akcije, u kojoj su učenici zajedno s volonterima izrađivali – hotele za kukce!

Cilj akcije bio je približiti djeci i mladima koliko su kukci važni za ekosustav te kako upravo oni mogu doprinijeti očuvanju prirode oko sebe.

U tome su im pomogli stručnjaci Međimurske prirode – Javne ustanove za zaštitu prirode, koji su kroz edukativno druženje objasnili zašto su kukci ključni za oprašivanje, bioraznolikost i održiv okoliš.

Izrada hotela za kukce jednostavna je, ali iznimno korisna aktivnost – pruža kukcima sigurno mjesto za prezimljavanje i razmnožavanje, a u isto vrijeme razvija svijest o očuvanju prirode kod najmlađih.

Učenici su s velikim entuzijazmom punili kućice prirodnim materijalima poput grančica, sijena i bambusa, pritom učeći da i male geste mogu imati dugoročan pozitivan učinak na okoliš.

Projekt “Mala djela – veliki trag” provodi GDCK Čakovec uz financijsku podršku Hrvatskog Crvenog križa te uključuje niz aktivnosti koje će u narednom razdoblju poticati volonterski rad i društvenu odgovornost.

Nova druženja, radionice i akcije već su u planu, a namijenjene su prvenstveno djeci i mladima – budućim čuvarima našeg zelenog Međimurja.

Iz GDCK-a zahvaljuju svim sudionicima koji su dali svoj doprinos stvaranju “zelenije” priče u Šenkovcu te pozivaju građane da se i ubuduće uključe u volonterske inicijative.

Mala djela doista ostavljaju veliki trag – posebno kada dolaze iz ruku onih najmlađih.

Povezani sadržaj
Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail info@emedjimurje.hr ili putem forme Pošalji vijest
Komentari
Najnovije