Komentar nedjeljnog kola: Poraz Međimurja, pobjeda Dinama u derbiju

2. HNL: Vinogradar – Međimurje

Vinogradar je ispratio Međimurje rezultatom 3:0. Nakon prvog dijela bilo je 2:0. Na kladionicama koeficijent na domaću pobjedu bio je tek 1.2 što dovoljni govori koliko se cijeni snaga čakovečke ekipe.

1. MNL: BSK peticom ispratio goste

U nedjeljno popodne odigrane su preostale četiri utakmice 1. MNL. BSK je u Belici s 5:0 pobijedio Omladinac. Prvi dio završio je 2:0. U derbiju ola Dinamo je u Palovcu slavio protiv Spartaka 4:0. Po dva gola postigli su Marko Mihalović i Kristijan Hergotić. Prvo poluvrijeme završilo je 1:0.

Dubravčan i Naprijed odigrali su 1:1. Gosti su poveli, a domaćin je izjednačio u prvom dijelu. Polet je s 1:0 pobijedio Mladost zabivši gol u prvom poluvremenu.

1. MNL 21. kolo: Sloboda (S) – Podturen 1:1 (subota), Centrometal – Sokol 2:0 (subota), Sloga (Č) – Trnava 2:2 (nedjelja u 10 sati), Čukovec 77 – Pušćine 1:1 (nedjelja u 10,30 sati), BSK– Omladinac (NSR) 5:0, Dinamo (P) – Spartak 4:0, Dubravčan – Naprijed 1:3, Polet (SMnM) – Mladost (I) 1:0.

2. MNL zapad: Sedmica Bratstva

Plavi su u Peklenici s 5:1 pobijedili Šenkovec koji je izgleda još feštao kup pobjedu. Međimurec je s 4:1 bio bolji od Drave. Prvi dio završio je 1:0. Mura je bila bolja od Trnovca 4:0 s golom u prvom dijelu i tri u drugom. U susretu dva Jedinstva domaćin je u Novom Selu na Dravi slavio s čak 5:1. Već nakon 45 minuta je bilo 3:0. U Jurovcu sedmica: Bratstvo je pobijedilo Slobodu 7:1. Prvi dio završio je 3:1. Zasadbreg je kod kuće poražen od Hajduka 2:4. Prvi dio završio je 1:2.

2. MNL zapad 20. kolo: Rudar – Strahoninec 0:1 (subota), Venera – Mladost (S) 0:0 (subota), Plavi (Pek.) – Šenkovec 5:1, Međimurec – Drava (K) 4:1, Mura – Trnovec 4:0, Jedinstvo (NSD) – Jedinstvo (GM) 5:1, Bratstvo (J) – Sloboda (M) 7:1, Zasadbreg – Hajduk 2:4.

2. MNL istok: Gosti uspješniji od domaćina, devetka Mladosti

Galeb je golom u prvom dijelu pobijedio Borca 1:0. U Savskoj Vesi poraz Bratstva od Croatie 0:2 golovima u drugom poluvremenu. Croatia je susret završila s igračem manje i domaćin nije realizirao kazneni udarac. Kraljevčan je s 2:1 bio bolji Dinama. Prvi dio imali su prednost 2:0. Draškovec je kod kuće poražen od Dubrave 0:1 koja je zabila gol u drugom poluvremenu. Budućnost je poražena od Drave 0:4 primivši gol u prvom i tri gola u drugom poluvremenu. Lider Mladost je u Palinovcu zabio devet golova Vidovčanu – četiri u prvom i pet u drugom polvremenu.

2. MNL istok 20. kolo: ČSK – Hodošan 0:1 (subota), Graničar (N) – Mladost (SM) 2:3 (nedjelja u 10,30 sati), Galeb – Borac 1:0, Bratstvo (SV) – Croatia 0:2, Kraljevčan 38 – Dinamo (D) 2:1, Draškovec – Dubrava 0:1, Budućnost (P) – Drava (DM) 0:4, Mladost (Pal.) – Vidovčan 9:0.

3. MNL zapad: Mali Mihaljevec preuzeo vrh

Nakon jučerašnjeg poraza Torpeda Mali Mihaljevec je današnjom pobjedom u Mačkovcu preuzeo prvo mjesto. Mali Mihaljevec je dao dva gola u prvom dijelu i održao tu prednost. Bratstvo je s 4:0 bilo bolje od Dinama. Po dva gola dali su u svakom poluvremenu. Krištanovec i Pobjeda razišli su se s miroljubivih 1:1. Zebanec je poražen kod kuće od Hajduka 1:3. Prvi dio završio je 0:1. Imali su Brezovčani u nastavku i 0:3. Sloga je golom u drugom poluvremenu pobijedila Plave 1:0.

3. MNL zapad 16. kolo: Donji Koncovčak – Torpedo 2:0 (subota), Bratstvo (P) – Dinamo (Ž) 4:0, Krištanovec – Pobjeda 1:1, Omladinac (M) – Mali Mihaljevec 0:2, Zebanec – Hajduk (B) 1:3, Sloga (Š) – Plavi 1975 1:0. Parag je bio slobodan.

3. MNL istok: Krenuo proljetni dio

Članovi treće lige istok imali su najdulju pauzu i napokon su krenuli i oni ovog vikenda. Trnje je poraženo od Jadrana 1:2. Domaćin je poveo, gost izjednačio i pri kraju susreta zabio za sva tri boda. Trnje je drugi dio igralo s igračem manje.

Budućnost je u Miklavcu kao gost pobijedilo romsku vatru 8:2. Omladinac je na svom terenu pobijedio Romu 11:0. Otok je bio bolji od Mladosti 3:0. Prvi dio završio je 1:0. Borac je poražen od eka 1:4. Prvi dio Eko je dobio 0:2.

3. MNL istok 12. kolo: Napredak – Radnički 7:1 (subota), Trnje – Jadran 1:2, Romska vatra – Budućnost (M) 2:8 (igralo se u Miklavcu), Roma – Omladinac (DS) 0:11 (igralo se u Držimurec-Strelcu), Otok – Mladost (D) 3:0, Borac (DH) – Eko 1:4.