Ovo su potpuno pogrešne novogodišnje odluke

S prelaskom na novu kalendarsku godinu mnogi se odlučuju na drastične promjene životnog stila. No, do veljače većina zaboravi na odluke i do pravih promjena nikako da dođe. U čemu je kvaka? Ovo su potpuno pogrešne novogodišnje odluke.

Kod novogodišnjih odluka najčešći je problem u ciljevima koje si postavljamo. Ovaj put izaberite pametnije, konkretnije ciljeve.

Nemojte reći: Izgubit ću suvišne kilograme.
Radije recite: Vježbat ću tri puta tjedno i jesti uravnoteženije.

Pola bitke s viškom kilograma je u glavi. Osmislite li konkretan plan tjelovježbe, to je prvi korak prema uspjehu. No, ukoliko je gubitak kilograma dio novogodišnje odluke, mogli biste se obeshrabriti ako brzo ne vidite rezultate. Bolje je zato kao cilj imati konkretan plan aktivnosti. Gubitak kilograma s vremenom će biti vidljiv kao krajnji rezultat naše odluke.

Nemojte reći: Pronaći ću muža/ženu/mladića/djevojku.
Radije recite: Bit ću otvoren/a za romantične ponude i prilike.

Lista ciljeva ne smije biti lista želja. Zato se klonite odluka koje ne ovise samo o vama. Umjesto toga odlučite češće izlaziti u društvo ili na sastanke. Dovedite se u situacije u kojima ćete sresti nove ljude. Promislite kakve kvalitete tražite kod partnera. Fokusirate li se na sebe i postanete li svjesni što tražite od veze, privući ćete slične osobe. Ili ćete barem shvatiti da je to prilika za vas.

Nemojte reći: Zaradit ću više novca.
Radije recite: Bit ću aktivniji u poslovnom području.

I opet, fokusiranje na rezultat koji ne možemo kontrolirati recept je za neuspjeh. Umjesto toga, treba izabrati aktivnost koja može rezultirati željenim rezultatom. Primjerice, možete se odlučiti na poslovno usavršavanje, učenje neke vještine, dodatno školovanje koje vam može donijeti napredak na poslovnom planu i veća primanja.

Nemojte reći: Postat ću najbolji/a tata/mama, sin/kćer, muž/žena, šef/ica.
Radije recite: Težit ću onome što me usrećuje.

Na koncu godine se znate preispitivati, no ukoliko postanete isuviše kritični i odlučite postati savršena osoba, otišli ste predaleko. Perfekcionizam dovodi do frustracija, a ne do sreće. Prihvatite i dobre i loše situacije kao normalan dio života, kao iskustvo iz kojeg uvijek možete učiti. No, najvažnije je shvatiti koji su vam prioriteti te usrećuju li vas, i tome posvetiti najviše energije.

Nemojte reći: Štedjet ću novac.
Radije recite: Manje ću trošiti na izlaske i svakog mjeseca ću uštedjeti konkretnu količinu novca (izaberite realnu cifru).

Poput gubitka kilograma, uspješno baratanje novcem temelji se na konkretnom planu. Odlučiti štedjeti novac bez konkretnog plana akcije, jednako je ideji mršavljenja bez konkretnog plana tjelovježbe i prehrane. Izračunajte svoje troškove (iznenađujući broj ljudi nije svjestan ni koliko troši na osnovne stvari poput režija, hrane ili automobila).Kad shvatite koliko trošite na mjesečne izlaske na kavu ili grickalice, mogli biste odlučiti smanjiti broj izlazaka u kafiće i prijatelje pozivati kod sebe na kavu, ili smanjiti vožnju automobilom i češće koristiti gradski prijevoz ili bicikl.

Izvor:Net.hr

Povezani sadržaj
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail info@emedjimurje.hr ili putem forme Pošalji vijest
Komentari
Najnovije