MILENIJALCE muče drugačije ljubavne brige nego ranije generacije

Milenijalcima nazivamo generacije rođene od 1980. do 2000. godine koje polako preuzimaju glavnu ulogu u svijetu. Vremena se mijenjaju brže, no ikada i ove generacije ljudi muče potpuno drugačiji problemi, pa tako i oni ljubavni.

‘Za razliku od prethodnih generacija, milenijalci su odrasli u svijetu prepunom aplikacija za nalaženje partnera. Prošlo je vrijeme kada ste se jednostavno upoznavali i vjenčavali za nekog iz susjedstva. Milenijalci imaju toliko izbora što ‘generaciji predodređenoj da ima sve’ otežava pronalaženje partnera’, poručuje terapeutkinja za parove Tara Griffith.

Najčešći ljubavni problemi koji danas muče one u 20-im i 30-im godinama, a definirali su ih psihoterapeuti, mogu se svesti na ove tri stvari:

1. Postoji li netko bolji za mene?

Milenijalci su žrtve ‘paralize donošenja odluka’. Odrasli su u vrijeme informacija kada je potraga za pravim partnerom ili partnericom dostupna na bezbroj načina zbog čega dolazi do paradoksa izbora, odnosno ekstremne anksioznosti i straha da će nešto propustiti i pogrešno odlučiti.

‘Savjetujem im da promjene fokus i da oni budu pravi partner, ona vrsta partnera kakovog bi i sami željeli. To je način da povrate kontrolu i to im najčešće pomaže da se izbore s ovom vrstom anksioznosti’, objašnjava Griffith.

2. Koji je smisao braka?

‘Novim generacijama je vrlo prihvatljivo imati djecu, a da nisu u braku. Zbog toga mnogi od njih ne vide smisao braka, dok su drugi pak odrasli u obiteljima koje nisu funkcionirale te zbog toga ni sami ne žele u brak’, smatra Griffith.

3. Što ova poruka znači?

Primarni način komunikacije među milenijalcima nije razgovor u četiri oka, nego poruke, zbog čega su često ‘izgubljeni u prijevodu’.

‘Ton interpretacije i sama namjera skrivena iza nekoliko riječi u najboljem je slučaju frustrirajuća, a u najgorem – katastrofalna. Mnogi moji klijenti sami sebe izluđuju pokušavajući smisliti savršen odgovor na poruku te na to troše previše vremena i energije.

Neverbalna komunikacija poput tona, izraza lica i govora tijela od ključne je važnosti stoga svima savjetujem da razgovaraju uživo’, savjetuje Jess Hopkins, životna trenerica kojoj su klijenti najvećim dijelom baš pripadnici generacije milenijalaca.

Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail info@emedjimurje.hr ili putem forme Pošalji vijest
Komentari
Najnovije