Maša Martinović pobjednica prestižnog Top ten turnira

Naša karatistica Maša Martinović pamtit će 2015. godinu po izuzetnim rezultatima. Nakon zlatne medalje na Europskim igrama u Bakuu i na EP-u u Istanbulu pobijedila je na tradicionalnom Top tenu, jednom od najjačih svjetskih turnira u karateu koji se održao trinaesti puta u Zagrebu.

Maša je najprije pobijedila Slovakinju Viktoriju Semanikovu 5:0, pa aktualnu svjetsku prvakinju Shymaae Al Sayed iz Egipta 2:1. U polufinalu sedam sekundi prije kraja Marina Raković iz Crne Gore imala je vodstvo 2:0, no udarcem nogom u glavu Martinović preokreće rezultat na 3:2 za finale.

U finalu Maša 1:0 pobjeđuje Srpkinju Sanju Cvrkotu. ‘Iznimno sam sretna prvim mjestom, dugi niz godina ovo sam silno priželjkivala, pobijediti pred svojim navijačima, u Zagrebu’, rekla je nakon pobjede u finalnoj borbi.