Odbojkašima Centrometala trofej Nedelišća

Održan je 11. tradicionalni odbojkaški Trofej Nedelišća. Odbojkaši Centrometala došli su do svog petog naslova, četvrtog uzastopnog. Nastupila su dva hrvatska prvoligaša, uz domaćina i Varaždin Volley, zatim mađarski prvoligaš Sumeg i slovenski prvoligaš SIP Šempeter.

Ekipe su nastupile u slijedećim sastavima:
OKM Centrometal: Čičković, Marciuš, Puđa, Kurteš, Gotal, Juras, Vuk, Ščerbakov, Palinkaš, Posavec, Stanković, Prlić, Bogdanović, Prprović (trener Kovačić)
OK Varaždin Volley: Cvrkalj, Stanić, Juren, Trupković, Crkvenčić, Modrić, Somođi, Šmitlehner, Rogina, Žganec, Jošić, Čilaš (trener Klein)
OK SIP Šempeter: Majer, Hribernik, Robida, Oder, Pokršnik, Marovt, Javornik S., Marković, Javornik G., Hrastovec (trener Cilenšek)
RE Sumeg: Nagy, Kaposi, Blazsovics, Lesznyik, Soos, Dolgos, Illes, Madar (trener Varga)

Polufinalni susreti :

OKM CENTROMETAL – OK VARAŽDIN VOLLEY 3:0 (25:14, 25:23, 25:17)

Iznimno snažno je Centrometal ušao u susret. Odličnim servisima Ščerbakova i blokom poveli su sa 7:0. Kasnije je bilo i 20:7 da bi prvi set završio 25:14.

U drugom setu sličan početak, bilo je 7:1. No kao da su nakon toga igrači Centrometala olako shvatili Varaždince te je prednost polako kopnila. Previše neforsiranih pogrešaka dovelo je do toga da su Varaždinci, koji su manje grijesili, poravnali na 20:20. Ušlo se u neizvjesnu završnicu koju Centrometal ipak dobiva 25:23.

Treći set opet vodi Centrometal od početka, na sredini seta rezultat je +6 i to je povećavano do konačnih 25:17.

U redovima Centrometala cijeli susret je odigran bez Kurteša. Uz standardnu postavu u igru je ušla većina igrača iz zapisnika. Najbolji u redovima pobjednika su bili Prlić s 15 i Bogdanović s 13 poena. Varaždin se također pokazao u solidnom izdanju, skup iskusnih i perspektivnih igrača. Kod njih najbolji Juren s 9 poena te Somođi i Šmitlehner sa po 7.

OK SIP ŠEMPETER – RE SUMEG 3:2 (25:22, 20:25, 23:25, 25:19, 15:13)

U drugom polufinalu bilo je vrlo neizvjesno. Cijeli prvi set su vodili Slovenci i to priveli kraju 25:22. Drugi set skroz izjednačno do 17:17, potom Mađari rade prednost i osvajaju set sa 25:20. Slično i treći set koji Sumeg dobiva 25:23. No slijedi preokret, Šempeter lagano uzima četvrti set, potom vode cijeli tie-break da bi ga ipak dobili tijesno 15:13.

Utakmica za treće mjesto:

RE SUMEG – OK VARAŽDIN VOLLEY 3:1 (22:25, 25:11, 25:20, 25:13)

Imali su Mađari prvi set 22:19 i to propustili. No ostala tri seta bili znatno bolji i lagano došli do trećeg mjesta.

Finale:

OKM CENTROMETAL – OK SIP ŠEMPETER 3:1 (25:23, 25:19, 23:25, 25:19)

Za razliku od prvog susreta u momčadi Centrometala na mjestu libera Kurteš je zamjenio Vuka. Ostatak postave isti, Ščerbakov tehničar, Prlić korektor, primači Posavec i Bogdanović, srednjaci Čičković i Palinkaš.

Bolje su utakmicu otvorili Slovenci i poveli 7:4, kasnije i 12:7. No poravnato je već kod 12:12. Do kraja seta vrlo neizvjesno, momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, Marković kod Šempetra i Prlić kod Centrometala bili su prodorni. Imao je Šempeter 21:19, ali to su domaći okrenuli i s 25:23 uzeli prvi set.

Drugi set opet je vodio Šempeter do 15:13. No pet uzastopnih poena domaćih kao da je presjeklo gostujuću ekipu te i drugi set lagano ide Centrometalu 25:19.

Većinu trećeg seta opet je bilo vrlo izjednačeno, takva je bila i završnica koja ovaj put sa 25:23 ide u korist Šempetra. No u četvrtom setu Centrometal je bolji, sredinom seta ima četiri poena prednosti, gosti kao da su se predali i završava 25:19 za konačno pobjedu Centrometala. Najviše poena za Centrometal osvojili su Prlić 25 i Bogdanović 14. Kod Šempetra najbolji Marković sa 16 poena i Robida sa 12.

Po završetku turnira podijeljeni su pehari svim ekipama koje je osigurao pokrovitelj turnira Općina Nedelišće.