Zanimljiv općinski derbi završio pobjedom Slobode

Jučer u Slakovcu zanimljiv općinski derbi odigrali su domaća Sloboda i njihovi općinski rivali Centrometal iz Macinca. Na početku susreta više inicijative imali su gosti, a najizgledniju priliku imali su iz slobodnog udarca, ali udarac Davora Majsena na sreću Slobode pogađa gredu.

U 19. minuti Manuel Posavec dovodi Slobodu u vodstvo, a samo 5 minuta kasnije nakon greške u obrani Fučko povisuje na 2:0. Nakon relativno mirnog prvog dijela u drugom poluvremenu porasle su tenzije i niz spornih situacija.

Prvo domaćini traže kazneni udarac (2.04-2.22 min na video), a nakon toga isključenje Bratkovića koji je udario Vađunca (2.27-2.48 min). Pomoćni sudac je sugerirao glavnom sucu Jurasu koji mu je na čuđenje publike pokazao samo žuti karton.

Marijan Dumančić u 66. minuti smanjuje rezultat na 2:1, a nakon toga gosti su tražili kazneni udarac (3.19-3.44 min). Domaćini su uspjeli zadržati rezultat do kraja susreta i nakon loših rezultata upisati pobjedu.