Međimurje uvjerljivo protiv Podravine, Centrometal nadoknadio tri gola manjka

U susretu 3. HNL istok Međimurje je efikasno otvorilo novu prvenstvenu sezonu gostovanjem u Ludbregu kod Podravine. Čakovčani su slavili 4:0 s tri gola Tonija Petrovića i jednim Matije Kolarića.

3. HNL istok: Podravina – Međimurje 0:4.

MŽNL: Dva međimurska derbija

U tri subotnja susreta 1. kola MŽNL Čakovec – Varaždin imali smo dva međimurska ogleda. U Slakovcu je Sloboda dočekala Mladost Komet Prelog. Slakovčani su bili bolji 2:0 golom Fučka u 59. minuti i kapetana Srneca u 89. minuti.

Nedelišće je pobijedilo Graničara iz Kotoribe 2:1. Poluvrijeme je bilo 1:0 golom Čižmešije u 42. minuti. U nastavku Mikulan vraća na 1:1 u 61. minuti. Golom Kosira u 85. minuti Nedelišće na kraju slavi 2:1.

U Macincu je Centrometal bio domaćin Jalžabetu u šokantnom susretu. Golom kapetana Bratkovića domaćin je poveo 1:0 u 17. minuti, no na poluvremenu je 1:2. Gosti u nastavku postižu još dva gola i imaju 1:4. U samo osam minuta domaćin dolazi do poravnjanja. Na 2:4 smanjuje Bratković u 62. minuti pa minutu nakon njega u listu strijelaca se upisuje Dumančić i treći gol Bratkovića u 70. minuti za konačnih 4:4.

MŽNL Čakovec – Varaždin: subota Sloboda Slakovec – Mladost Komet Prelog 2:0, Nedelišće – Graničar Kotoriba 2:1 i Centrometal Macinec – Jalžabet 4:4. Nedjelja u 17:30 sati Naprijed Cirkovljan – Polet Sveti Martin na Muri, Pušćine – Plitivca Gojanec, Zadrugar – Varteks i Novi Marof – Zelengaj. U srijedu će igrati Rudar i Međimurec.

Županijske nogometne lige: Tri subotnja susreta

U 2. ŽNL skupina A Hodošan je igrao s Budućnosti iz Miklavca. Domaćin je slavio 2:0 s oba gola u prvom poluvremenu.

U skupini B Napredak je u Gornjem Kraljevcu dočekao Donji Koncovčak. Poluvrijeme je u žustroj utakmici bilo 1:1, a s dva gola u nastavku gosti slave 1:3.

U Štrukovcu su igrali Hajduk i Vučetinec. Prvi dio bez golova, a u nastavku tri gola domaćina za sigurnu pobjedu 3:0.

Svi ostali susreti igraju se u nedjelju od 17:30 sati, osim susreta 1. ŽNL Sloga (Č) i Dinamo (D) koji počinje u 10:00 sati.

1. ŽNL: Sloga (Čakovec) – Dinamo (Domašinec) u 10 sati, BSK – Sloboda (Mihovljan), Kraljevčan 38 – Dinamo (Palovec), Mladost (Palinovec) – Spartak, Sokol – Galeb, Polet (Pribislavec) – Mladost (Sveta Marija), Jedinstvo (Gornji Mihaljevec) – Mladost (Ivanovec), Trnava – Omladinac (Novo Selo Rok)

2. ŽNL A: subota Hodošan – Budućnost (Miklavec) 2:0. Nedjelja: Vidovčan – Drava (Donji Mihaljevec), Croatia – ČSK, Otok – Borac (Turčišće), Omladinac (Držimurec Strelec) – Strahoninec, Omladinac (Mačkovec) – Dubravčan, Jedinstvo (Novo Selo na Dravi) – Bratstvo (Savska Ves), Draškovec – Dubrava.

2. ŽNL B: subota Napredak – Donji Koncovčak 1:3, Hajduk (Štrukovec) – Vučetinec 3:0. Nedjelja: Zebanec – Zasadbreg 77, Mali Mihaljevec – Bratstvo (Jurovec), Hajduk (Brezje) – Mura, Sloga (Štrigova) – Trnovec, Plavi (Peklenica) – Venera, Pobjeda – Šenkovec.

3. ŽNL: Podturen – Jadran, Parag – Mladost (Dekanovec) /igra se u Dekanovcu/, Budućnost (Podbrest) – Drava (Kuršanec), Radnički – Eko, Borac (Donji Hrašćan) – Mladost (Selnica), Bratstvo (Preseka) – Torpedo. Dinamo (Žiškovec) je slobodan.