Tajana Turk druga u Vukovaru

U razdoblju od 23. do 25. lipnja u Vukovaru je održano Žensko otvoreno prvenstvo Vukovarsko- srijemske županije. Tajana Turk, 17-godišnja nacionalna majstorica Šahovskog kluba Mursko Središće osvojila je na prvenstvu drugo mjesto s osvojenih 5 bodova iz 7 kola. Tajana je kao prva nositeljica na turniru odigrala dva remija i pobijedila četiri kola, a izgubila je samo jednu partiju od druge nositeljice, Neomi Grgić iz Našica.

S jednakim brojem bodova kao i pobjednica turnira Grgić, za drugo mjesto prevagnuli su dodatni kriteriji. Na natjecanju je učestvovalo 14 igračica, među njima i šahistice iz BIH. Prvenstvo je igrano u 7 kola, na ubrzani tempo od 30 minuta + 30 sekundi, po švicarskom sustavu FIDE.

Tajani je ovo priprema za Juniorsko prvenstvo Hrvatske koje će se igrati u srpnju. Učestvovat će i na nekoliko opena što će biti priprema za Tajanin nastup na Europskom prvenstvu u Gruziji (Batumi) u listopadu ove godine.