Marijan Huzjak i Matija Šimunić na ultratrailu 100 milja Istre

Proteklog  vikenda  održana je  vrhunska međunarodna trail utrka kroz Istru, 100 milja  Istre u više nego odličnoj organizaciji SRK Alba iz Labina. Trčalo se u tri dužine, ultratrail 100 milja (167 km), ultratrail 105 km i planinarska 65 km. Ove godine Međimurje je imalo dva predstavnika i to na srednjoj distanci od 105 km, Marijana Huzjaka i Matiju Šimunića iz Novog Sela Rok.

Start ove utrke bio je 11. travnja u 21 sat u Lovranu, a trčalo se preko Učke, Buzeta, Buja pa do cilja u centru Umaga. Sveukupno 105,76 km s  4994 m visinske razlike.  Natjecatelja na ovoj distanci  je bilo 155 iz 14 europskih zemalja. Vremenski limit za ovu distancu  je bio 33 sata.

Vremenski uvjeti bili su savršeni od samog starta pa sve do cilja te su obojica utrku završili za njih vrhunskih 18 sati i 54 minute kao 67. i 68. od 134 natjecatelja koji su uspjeli završiti ovu izuzetno lijepu i napornu utrku. Organizatorima utrke svaka pohvala jer su stazu u cijeloj dužini savršeno označili, a na okrijepnim stanicama je bilo jela i pića više nego u luksuznim hotelima.