Komentar nedjeljnog kola: Čukovec opet lider, devetka Međimurca

1. ŽNL: Naprijed i Mladost Palinovec bez pobjednika

U pet popodnevnih susreta 1. ŽNL bile su tri domaće pobjede. Spartak je u ludoj završnici pobijedio Šenkovec 3:2. Uoči posljednje minute još je bilo 1:2, pa Spartak u 90. minuti poravnava na 2:2 i u sudačkoj nadoknadi zabija za 3:2.

Spartak je u sudačkoj nadoknadi od 1:2 došao na 3:2

BSK je pobijedio Mladost iz Ivanovca 3:2. Poluvrijeme je bilo 1:1. Pušćine je pobijedilo Omladinca iz Novog Sela Rok 1:0 i nastavilo je svoj stopostotni proljetni niz. Naprijed i Mladost Palinovec odigrali su 1:1. Poluvrijeme je bilo 0:1. Sokol je poražen od Slobode Slakovec 2:4. Poluvrijeme je bilo 1:2.

Mladost Palinovec je remijem prvo mjesto prepustila Čukovcu

1. ŽNL subota Podturen – Centrometal 1:4. Nedjelja: Sloga (Č) – Dinamo (P) 3:0 /u 10:00 sati/, Čukovec 77 – Dinamo (D) 3:2 /u 10:30 sati/, Spartak – Šenkovec 3:2, Naprijed – Mladost (Pal.) 1:1, Sokol – Sloboda (S) 2:4, BSK – Mladost (I) 3:2, Pušćine – Omladinac (NSR) 1:0.

2. ŽNL zapad: Devetka Međimurca

Hajduk je u Štrukovcu s Napretkom odigrao 2:2. Mura je poražena od Jedinstva 2:3, iako je na poluvremenu vodila 1:0. Drava je golom petnaestak minuta prije kraja susreta pobijedila Jedinstvo Gornji Mihaljevec 1:0.

Zebanec je u svakom poluvremenu primio gol od Bratstva iz Jurovca i poražen je 0:2. Sloboda Mihovljan i Strahoninec završili su 1:1. Domaćin je zabio u prvom poluvremenu, a gost u drugom. Međimurec je s 9:1 ispratio Mali Mihaljevec, a već je poluvrijeme bilo 6:0. S dva gola u svakom poluvremenu Venera je pobijedila Trnovec 4:0.

Tri hat – tricka igrača Međimurca: Bojan Kregar, Darijan Treska i Saša Treska

2. ŽNL zapad subota Bratstvo (SV) – Plavi (Pek.) 2:0. Nedjelja Hajduk (Š) – Napredak 2:2, Mura – Jedinstvo (NSD) 2:3, Drava (K) – Jedinstvo (GM) 1:0, Zebanec – Bratstvo (J) 0:2, Sloboda (M) – Strahoninec 1:1, Međimurec – Mali Mihaljevec 9:1, Venera – Trnovec 4:0.

2. ŽNL istok: Pobjede vodećeg kvarteta

ČSK je s jednim golom u prvom dijelu i još sva u nastavku pobijedio Omladinca (DS) 3:0. Dubrava je poražena od Poleta 0:1 golom koji je pao u drugom poluvremenu nakon kornera. Drava je u Donjem Mihaljevcu poražena od Trnave 1:3 koja je i prvo poluvrijeme dobila 0:1.

ČSK je upisao tri domaća boda

Galeb je u svakom poluvremenu zabio gol za pobjedu nad Hodošanom 2:0. Croatia je kod kuće primila petardu od vodećeg Kraljevčana, završilo je 0:5. Borac je s 1:0 bio bolji od Budućbosti iz Podbresta. Mladost Sveta Marija je porazila Graničara 2:0, a istim je rezultatom Vidovčan bio bolji od Dubravčana.

Galeb je u Oporovcu bio bolji od Hodošana

2. ŽNL istok ČSK – Omladinac (DS) 3:0, Dubrava – Polet (P) 0:1, Drava (DM) – Trnava 1:3, Galeb – Hodošan 2:0, Croatia – Kraljevčan 38 0:5, Borac – Budućnost (P) 1:0, Mladost (SM) – Graničar (N) 2:0, Vidovčan – Dubravčan 2:0.

3. ŽNL zapad: Sloga slavila u derbiju pred 400 gledatelja

U derbiju kola, a možda i prvenstva, Pobjeda je pred 400 gledatelja izgubila od Sloge iz Štrigove 1:3. Kod 1:2 za goste domaćin je krenuo na sve ili ništa i primio treći gol koji je definitivno riješio derbi.

U susretu punom preokreta Bratstvo Preseka i Mladost Selnica odigrali su 4:4. Mladost je povela 0:2, Bratstvo okreće na 4:2, a Mladost zabija još dva gola za podjelu bodova. Podjela bodova i u Brezju gdje su Hajduk i Zasadberg odigrali 1:1. Domaćin je već u 15. minuti ostao s igračem manje zbog grubog starta. Gosti su poveli u prvom dijelu, no Brezovčani unatoč igraču manje pokazuju karakter i zabijaju gol za podjelu bodova. Dinamo je u Žiškovcu primio po 4 gola u svakom poluvremenu od Omladinca Mačkovec za domaći poraz 0:8.

3. ŽNL zapad subota Parag – Donji Koncovčak 2:8 /u Preseki/, Vučetinec – Plavi 1975 2:0 /u Brezju/. Nedjelja: Pobjeda – Sloga (Š) 1:3, Bratstvo (P) – Mladost (S) 4:4, Hajduk (B) – Zasadbreg 77 1:1, Dinamo (Ž) – Omladinac (M) 0:8.

3. ŽNL istok: Jedna domaća pobjeda i dvije gostujuće

Jedinu domaću pobjedu popodne je ubilježio Radnički koji je porazio Trnje 2:0. Otok i Torpedo podijelili su bodove odigravši 3:3. Borac je u Donjem Hrašćanu poražen od Draškovca 1:2, a Jadran je u Štefancu prepustio bodove Mladosti iz Dekanovca koja je pobijedila 2:3.

3. ŽNL istok subota Eko – Budućnost (M) 1:0. Nedjelja: Radnički – Trnje 2:0, Borac (DH) – Draškovec 1:2, Jadran – Mladost (D) 2:3, Otok – Torpedo 3:3.