Pobjeda MIP Weylanda u Varaždinu

Prvog dana održavanja 34. Zimskog prvenstva Varaždina u malom nogometu, pod imenom “Pan kup Varaždin 2013”, ljubitelji istog vidjeli su devet odličnih utakmica. Ljepotica dana bila je po općoj ocjeni druga utakmica programa, u kojoj je Automobil Lončar & Fotex (prošlogodišnji finalist Kutije šibica) s tijesnih 3:2 pobijedio zagrebački Club MM, u čijim redovima igra većina igrača koju smo prošle godine upoznali pod imenom Pivnica Daniel.

Odlična je bila i utakmica otvaranja turnira, između trećeg nositelja Fotexa i biškupečkog Buffeta Mladost, a u kojoj su Nedeljančani tek u zadnjih 10 minuta uspjeli slomiti otpor crnih iz južnog predgrađa Varaždina.

Najveće iznenađenje dana potpisali su malonogometaši Veleučilišta Varaždin (na naslovnoj fotografiji); ekipa koja je ugodno svojim izvedbama iznenadila već i prošle godine, ove je (dodatno pojačana Goranom Ismajlovskim i Matijom Soldatekom) s visokih 7:2 pobijedila aktualnog pobjednika ivanečkog turnira, MNK Črešnjevo & Restoran El.

Iako konačan rezultat vara, jer je utakmica do same završnice bila potpuno izjednačena (u 29. minuti još je bilo 2:3, a onda su crveno-plavo-crni iz Črešnjeva u samo minutu i pol “pozobali četiri trule črešnje”), oduševljava lakoća igre malonogometaša VELV-a i naslućuje mogućnost uključenja u borbu za respektabilan plasman na ovogodišnjem Pan kupu Varaždin.

Evo i svih rezultata i strijelaca prvog dana turnira:

MNK FOTEX (Nedeljanec) – BUFFET MLADOST (Biškupec) 3:1
1:0 L. Cvek (11), 1:1 D. Kapeš (15), 2:1 M. Rog (20), 3:1 L. Cvek (29)

AUTOMOBIL LONČAR & FOTEX (Varaždin) – CLUB MM (Zagreb/Sesvete) 3:2
1:0 Z. Lukavečki (12), 1:1 Ć. Guja (13), 2:1 A. Herceg (14), 3:1 D. Ribić (16), 3:2 K. Jerbić (18)

MNK LJUBEŠČICA – FURJANTED CB MANUELA (Gojanec) 1:0
1:0 P. Hrebak (26)

CB PRESTIGE (Novi Marof) – CLUB MM (Zagreb/Sesvete) 0:3
0:1 D. Ivančević (11), 0:2 K. Marić (20-ag), 0:3 Ć. Guja (21)

AUTO FLORIJANIĆ (Trnovec) – FOTEX MOJA PUTOVANJA (Varaždin) 4:0
1:0 N. Pomper (3), 2:0 H. Medved (19), 3:0 N. Pomper (25), 4:0 J. Kolarić (27)

MNK ČREŠNJEVO & RESTORAN EL – VELEUČILIŠTE VARAŽDIN 2:7
1:0 D. Poplatnik (11), 1:1 Z. Bagarić (12), 1:2 Z. Vrbek (13), 2:2 R. Žganec (14), 2:3 M. Soldatek (17), 2:4 Z. Bagarić (29), 2:5 Z. Vrbek (29), 2:6 M. Soldatek (30), 2:7 Soldatek (30)

PIVNICA MEDONJA JUNAJTED & AUTO GRANDI (Varaždin) – CB VUGEL PP (Varaždin) 2:0
1:0 M. Brlečić (10), 2:0 A. Gluhak (19)

BAKA (Gojanec) – MIP WEYLAND (Pušćine) 3:4
0:1 L. Bobičanec (9), 0:2 L. Bobičanec (10), 0:3 S. Tot (12), 1:3 M. Horvat (19), 2:3 M. Blaži (23), 3:3 M. Horvat (30), 3:4 S. Tot (30)

ELDUS & No1 & CB MATRIX (Višnjica/Ivanec) – KOLDING CAFFE (Zagreb) 1:2
0:1 K. Lalić (8), 0:2 M. Prgomet (20), 1:2 M. Cerovčec (25)

Pan kup Varaždin 2013 nastavlja se u subotu, 14. prosinca, s početkom u 10 sati.