Još tjedan dana za prijavu veteranskih ekipa

Početak Memorijalne malonogometne lige Josip Francki Joja radi prijave devet ekipa odgađa se za sedam dana tako da  veteranske ekipe imaju još vremena za prijavu . Igra se u športskoj dvorani  Ekonomske i Trgovačke škole  u Čakovcu.

Prijave se primaju do subote  7. prosinca kod Ljubice Vrbančić na telefone 312-520 ; 091/5793364. i voditelja lige na mob.098 242 316   Prvo kolo 24 MMNL-JFJ započinje u nedjelju 8. prosinca u 8,45 sati. Pravo nastupa imaju svi igrači, koji su navršili 33 godine, rođeni 1980. i stariji.

Ekipe mogu prijaviti 15 igrača što će za veteranske ekipe biti ujedno priprema za proljetni dio prvenstva. Cijena nastupa za ligu u trajanju od 11 kola iznosi ukupno 1400,00 kuna.

Propozicije

• Svaka ekipa prije početka utakmice prijavljuje spisak od 15 igrača. Upisani broj na popisu je ujedno i broj igrača (dres). Igrači se u toku turnira ne mogu mijenjati niti prelaziti iz ekipe u ekipu.Dopuna igrača zaključno s trećim kolom Igrač  se može u popisu zamjeniti, ako nije nastupio za neku od ekipa zaključno sa 3. kolom. Za ekipu imaju pravo nastupa igrači stariji od 33 godina, tj. rođeni 1980. godine.

• Ako za ekipu igra igrač koji nije na popisu, protivnička ekipa dobiva utakmicu rezultatom 3:0 bez obzira na postignuti rezultat.

• Broj igrača na terenu 4+1.

• Izmjena igrača «leteća», igrač koji ulazi u igru ne smije ući prije nego teren napusti igrač kojeg mijenja. Ako je izmjena nepravilna, igrač se kažnjava sa dvije minute zabrane igre.

• Svaki igrač može biti vratar uz uvjet da na sebi nosi dres vratara (bez vratara utakmica se ne može održati).

• Utakmica traje 2×20 minuta. Nadoknada vremena samo u slučaju teže povrede igrača ili nekih objektivnih zastoja.

• Pobjeda se boduje s tri boda, a neriješeni rezultat jednim bodom za svaku ekipu. U slučaju neriješenog rezultata izvode se sedmerci radi prednosti plasmana na tablici.

• Ako dvije ekipe imaju isti broj bodova, prvoplasirana je ona ekipa koja je pobjedila u međusobnom susretu. Gol razlika ekipa u trokutu odlučuje samo u slučaju ako  se radi o plasmanu triju ekipa sa istim brojem bodova

• Na kraju jednokružnog natjecanja u  PLAY OFF ulaze četiri prvoplasirane ekipe. Prvoplasirana ekipa igra s četvrto plasiranom ekipom,  drugoplasirana igra s treće plasiranom ekipom. Pobjednici igraju za prvo mjesto, a poraženi za treće mjesto. U slučaju neriješenog rezultata izvode se tri  šesterca za svaku ekipu naizmjenično.

• Ako ekipa kasni na utakmicu (nema opravdanog razloga), čeka se pet minuta, ako ih do tad nema, utakmica se registrira za protivničku ekipu 3:0.

• Oprema igrača: ekipe su dužne posjedovati dresove s obaveznim brojevima na leđima. Igrači su dužni nositi dres s brojem pod kojim su upisani u zapisnik utakmice. Ako dvije ekipe imaju istu boju dresova, dresove mijenja drugoupisana ekipa u zapisniku (oblače markere).

• Utakmice se igraju na igralištu športske dvorane ETŠ-a u Čakovcu. Igra se od mantinele, s desne strane do prozora, a sa lijeve strane do visine gledališta. Izlazak lopte van poprečne linije (korner) dosuđuje se gol aut, ako je posljednji igrč bio igrač navale. Ako je igrao igrač obrane dosuđuje se udarac iz kuta. Kod izvođenja udarca iz kut obrambeni igrač mora biti udaljen 4 metara od lopte. Za ponovljeni prekršaj kažnjava se isključenjem igrača na dvije minute.

• Namjerno vraćanje lopte vrataru u šesterac, a isti igra rukom, kažnjava se posrednim udarcem s linije 6 metara za ekipu navale.

• Vratar izvodi udarac iz šesterca nogom ili rukom, ako je lopta izašla van poprečne linije (gol aut), igrač navale ne smije ometati vratara u šestercu i ako dođe u posjed lopte, a ista nije napustila šesterac, ubacivanje se ponavlja. Za prekšaj iz ovog pravila (uzastopna ometanja) igrač će biti isključen na dvije minute. Igrač obrane prima loptu također van šesterca. Vratar loptu nemože izbaciti van šesterca i njome igrati, ako je lopta bila u gol autu.

• Kod izvođenja sl. udaraca protivnički igrač mora biti udaljen od lopte najmanje 4 metara. Uzastopno ometanje kod izvođenja kažnjava se isključenjem igrača na dvije minute. Ubacivanje i izvođenje igrač mora izvesti u roku od 4 sekunde.

• Vratar može postići direktno pogodak iz šesterca (nogom ili rukom), ako je lopta bila u igri. Pogodak vrijedi i iz početnog udarca.

• Aut se izvodi nogom s uzdužne linije, na mjestu gdje je lopta napustila teren.

• Za prekršaj u šestercu dosuđuje se kazneni udarac, a izvodi se sa točke od 6 metara.

• Igrač se za prekršaj i nešportsko ponašanje kažnjava s 2 ili 5 minuta isključenja, ovisi o težini prekršaja. Nakon trećeg isključenja igrač nema više pravo nastupa. Može biti zamjenjen zamjenskim igračem, ali tek po isteku vremenske kazne. Kod isključenja na 5 minuta vrijedi isto pravilo kao u tekstu za dvije minute.

• Isključeni igrač na dvije minute može ući u igru ako je protivnička ekipa postigla pogodak. Ako je pogodak postigla njegova ekipa nema pravo ulaziti u igru.

• Isključenje igrača radi grubog prekršaja, pljuvanja, udaranja, kažnjava se isključenjem bez prava na zamjenu.

• Sve uočene nepravilnosti, grubu igru i nešportsko ponašanje dužan je sudac utakmice dostaviti voditelju lige. Isti je i disciplinski sudac koji određuje disciplinske mjere.

• Povjerenstvo MMNLJFJ sačinjavaju tri člana. Žalba na odluku Voditelja podnosi se u pismenom obliku Povjerenstvu sa položenih 100,00 kuna. U slučaju da uplata nije izvršena, žalba se neće rješavati.

• MMNLJFJ vodi Voditelj lige. Određuje suce utakmice, raspored natjecanja, rješava nastale sporove i sve ostale poslove za regularnost lige.