Pobjede rukometašica Zrinskog i rukometaša Preloga

Na otvaranju prvenstva Druge hrvatske rukometne lige sjever za rukometašice Zrinski je pobijedio Bjelovar 33:27. Po rezultatu bismo rekli lako, no utakmica se lomila do same završnice. Poluvrijeme je završilo 13:13. U zadnjih desetak minuta Čakovčanke su ušle s dva gola razlike, odlično su odigrale završnicu i zasluženo su slavile sa šest golova viška.

Zrinskice su novu prvenstvenu sezonu otvorile pobjedom

Rukometaši Preloga su u prvenstvenom susretu prve lige porazili Split 28:19. Poluvrijeme je bilo 13:9. susret je bio čvrst i napet, a konačni rezultat ne pokazuje pravo stanje stvari na terenu. Prelog je uspio u drugom poluvremenu prelomiti utakmicu kada je napravio prednost od pet golova razlike i do kraja susreta je podizao prednost. U idućem kolu slijedi teško gostovanje kod prošlogodišnjeg viceprvaka Županje, a kroz dva tjedna Prelog će u dvorani osnovne škole u 19:00 sati dočekati ekipu Osijeka.

Prelog – Split 28:19 (13:9)
Prelog, dvorana DG Sport. Gledatelja 600. Suci: Kordić i Mitrović (oba Zagreb).
Prelog: Janušić 5, N. Martinčević 4, Horvatić 3, M. Belić 3, , Krajner 3, Bergovec 3, Malek 2, Matić 2, Bratković 2,  Najman 1, Žeželj, V. Belić, Martinčević, Lončarić, Logožar, Halić. Trener: Dubravko Hozjak.
Split: Lušić 6, Maretić 2, Prskalo 2, Vrgoč 2, Šolić 2, Antičević 1, Šipić 1,  Fistonić 1, Pavičić 1, Milas 1, Previšić, Šimić, Topić, Pivac. Trener: Boris Popović.
Sedmerci: Prelog 1(1), Split 4 (3), Isključenja;  Prelog 8, Split 10 minuta.

Dvije domaće utakmice Preloga i dvije sigurne pobjede

U 3. HRL Sjever za žene Čakovec je u dvorani Graditeljske škole porazio drugu ekipu Koke 29:26 (14:12), dok su Prelog i Veliko Trojstvo završili 20:20 (9:11). Rukometaši Čakovca pregazili su Daruvar 45:16 (20:5), dok sutra u nedjelju u 18:00 sati Nedelišće dočekuje Marof.