Remi Čukovca i Centrometala, prekid u Svetom Križu zbog udaranja suca

Danas su u prijepodnevnom terminu odigrana dva susreta županijskih liga. U derbiju Prve nogometne lige Čukovec ’77 dočekao je Centrometal iz Macinca. Iako je domaćin dva puta vodio susret je završio podjelom bodova 2:2. Čukovec je poveo 1:0, Centrometal je poravnao i tako se odlazi na poluvrijeme.

U nastavku susreta Čukovčani zabijaju za novo vodstvo od 2:1. No nogometaši iz Macinca ne posustaju, zabijaju svoj drugi gol za 2:2 i podjelu bodova.

U Trećoj nogometnoj ligi – istok u Svetom Križu su se sastali Eko i Otok, no susret se nije igrao ni jedno poluvrijeme. Otok je poveo 0:1, a Eko poravnao na 1:1 i tako je bilo do 40. minute kada se dogodio prekid.

Kako nam je rekao domaći predstavnik sudac je domaćem igraču dao crveni karton jer je udario igrača Otoka, iako je sudac bio okrenut leđima i nije vidio događaj. Nakon što je sudac domaćem igraču pokazao crveni karton on ja udario suca na što je dosuđen prekid. Konzultacija s pomoćnim sucem nije bilo.

Pitali smo i gostujućeg predstavnika je li igrač Eka udario njihovog igrača na što je bio odgovor da jeste bilo udaranja i da je crveni karton opravdano pokazan. Kako bilo da bilo utakmica će najvjerojatnije biti registrirana 0:3 za goste, a domaćem igraču slijedi dulja kazna. zabrane igranja.

1. ŽNL 5. kolo: Omladinac (NSR) – Dinamo (P) 1:1 /subota/, Čukovec 77 – Centrometal 2:2 /u 10:30 sati/, Pušćine – Mladost (I), BSK – Sloboda (S), Sokol – Mladost (Pal.), Naprijed – Šenkovec, Spartak – Dinamo (D), Podturen – Sloga (Č).

2. ŽNL zapad 5. kolo: Bratstvo (SV) – Napredak 1:1 /subota/, Hajduk (Š) – Mura 2:0 /subota/, Trnovec – Jedinstvo (NSD), Venera – Mali Mihaljevec, Međimurec – Strahoninec, Sloboda (M) – Bratstvo (J), Zebanec – Jedinstvo (GM), Drava (K) – Plavi (Pek.).

2. ŽNL istok 5. kolo: Dubravčan – Omladinac (DS), Vidovčan – Graničar (N), Mladost (SM) – Budućnost (P), Borac – Kraljevčan 38, Croatia – Hodošan, Galeb – Trnava, Drava (DM) – Polet (P), Dubrava – ČSK.

3. ŽNL zapad 5. kolo: Vučetinec – Zasadbreg 77 2:1 /subota u Brezju/, Parag – Mladost (S) 2:5 /subota u Preseki/, Hajduk (B) – Donji Koncovčak, Bratstvo (P) – Dinamo (Ž), Pobjeda – Omladinac (M), Plavi 1975 – Sloga (Š).

3. ŽNL istok 5. kolo: Eko – Otok 1:1 prekid u 40. minuti /u 10:30 sati/, Borac (DH) – Torpedo, Radnički – Mladost (D), Romska vatra – Budućnost (M) /u Miklavcu/, Trnje – Draškovec. Jadran je slobodan.