Omladinac Držimurec Strelec novi županijski drugoligaš

U uzvratnoj utakmici kvalifikacija nogometaši Omladinca iz Držimurec/Strelca iako bitno oslabljeni (bez prvog vratara Apostolovskog) ostvarili su u Donjem Koncovčaku protiv istoimenog protivnika tešku, ali potpuno zasluženu pobjedu od 2:3 te su potpuno zasluženo novi članovi 2. Međimurske lige – istok.

Domaćin je poveo već u 6. minuti pogotkom Cvetkovića,  da bi Debelec u 11. minuti poravnao rezultat na 1:1. U 25. minuti ponovno domaćin pogotkom Horvata dolazi u vodstvo od 2:1, a u 40. minuti nakon velike pogreške domaćeg kapetana Tizaj je poravnao rezultat na 2:2 s kojim se i odlazi na odmor.

U nastavku utakmice domaćin pokušava doći do vodećeg pogotka, dok gosti prijete opasno preko kontri. U 76. domaći igrač Stanjko nakon ubačaja pogađa vratnicu.  U 87. minuti gosti su nakon odigrane akcije preko Topleka postigli pobjedonosni pogodak. Posebno treba naglasiti taktički odličnu postavljenu igru trenera gostiju Stjepana Makara te gostujućeg vratara Dalibora Malovića koji je uskočio na vrata i odlično odradio svoj posao.

Na utakmici je bilo oko 400 gledatelja od čega jako puno gostujućih navijača koji su bodrenjem puno pripomogli da Omladinac ostvari pobjedu. Sudačka trojka Horvat, Fegeš, Fodor je odlično odradila svoj posao što je potvrdio i delegat Slavko Vodopija. Domaćin je izuzetno fer i korekto odigrao utakmicu i na kraju kako dolikuje športski čestitao gostima na zasluženoj pobjedi.

Donji Koncovčak – Omladinac Držimurec Strelec 2: 3 (2:2)

Igralište NK Donji Koncovčak. Gledatelja 400. Sudac: Marin Horvat (Šenkovec). Pomoćnici: Saša Fegeš (Nedelišće) i Damir Fodor (Slakovec). Delegat: Slavko Vodopija (Strahoninec).

Strijelci: 1:0 Cvetković (6), 1:1 Debelec (11), 2:1 Horvat (25), 2:2 Tizaj (40), 2:3 Toplek (87).

Donji Koncovčak: Novak, Skuhala, Koraj, Horvat, Sakač (od 46. Goričanec), Brezničar, Cvetković, Sklepić, Stajnko, D. Flac, M. Flac (od 46. Sklepić). Trener: Tine Špilak.

Omladinac Držimurec Strelec: Malović, Korpar, Toplek, Posavec, Tizaj (od 77. Valentić), Rošanić, Novak, Patafta (od 89. Piknjač), Lastavec, Debelec (od 89. Škvorc), Ružić. Trener Stjepan Makar.