DERBI PRIPAO CENTROMETALU Odbojkaši Centrometala odlično su ušli u novu sezonu
OK Centrometal

ODBOJKA

U susjedskom derbiju pobijedili su Kitro Varaždin maksimalnim rezultatom

Odbojkaši Centrometala odlično su ušli u novu sezonu. Pred velikim brojem gledatelja u susjedskom derbiju pobijedili su Kitro Varaždin maksimalnim rezultatom. Počelo je izjednačeno i tako je do 7:7. Tada domaćin radi seriju i vodi 12:8. Odličan prijem i servis donijeli su i veću prednost, svi su u napadu bili odlični. Prvi set ide Međimurcima sa 25:18.

Nastavlja Centrometal tako i u drugom setu i vodi 7:4. Tada nekoliko odličnih reakcija Varaždinaca u obrani i rezultat je poravnat. Još jednom su domaći pobjegli na tri poena prednosti. Na odlične servise Oršolića Varaždin preokreće i vodi 21:18. Domaći ne odustaju i poravnato je kod 22:22. Nakon odmora Oršolić promašuje u napadu, potom Juras i Čilaš promašuju servise. Na set lopti Šućur blok poenom donosi Centrometalu i drugi set. Tu je utakmica prelomljena na stranu domaćina.

U trećem setu Centrometal je poveo 7:4, ista je prednost kod 14:11. Nakon toga punih 18 poena niti jedna momčad nije osvojila poen na svoj servis i domaći vode 23:20. Potom Vincek blokira Jakovca i domaći dolaze do četiri meč lopte. Koriste treću za 25:22. U domaćoj momčadi odlična partija svih igrača, ipak valja posebno izdvojiti Peterlina. Vidi se da je u njemu momčad iz Črečana dobila veliko pojačanje i da mogu daleko u prvenstvu.

U sljedećem kolu Centrometal gostuje u Sisku dok Varaždinci dočekuju Rijeku.

- Odlična utakmica, bio je pravi derbi. Sa Varaždinom je to uvijek tako. Mislim da smo opravdali ulogu blagog favorita i zasluženo slavili - rekao je kapetan domaćih Antonio Juras.

- Znali smo da će nas čekati paklena atmosfera i teška utakmica. Mislim da nismo dali zadnji atom snage da zakompliciramo stvari, relativno lako smo izgubili. Tek je prvo kolo, idemo se spremiti da u subotu budemo bolji - komentirao je kapetan gostiju Marko Oršolić.

OKM CENTROMETAL – OK KITRO VARAŽDIN 3 : 0 (25:18, 25:23, 25:22)