Prelog stao u osmini finala

Nakon pobjede protiv Vidovec Biosa u šesnaestini finala Hrvatskog rukometnog kupa, rukometaši Preloga nisu uspjeli iznenaditi još jednog premierligaša, Goricu iz Velike Gorice. Ekipa iz Velike Gorice slavila je pred punom sportskom dvoranom Osnovne škole u Prelogu rezultatom 29:37.

Do poluvremena je to bila izjednačena utakmica. Prelog je u šesnaestoj minuti imao i vodstvo 11:8. Gosti su do poluvremena preokrenuli rezultat i na odmor otišli rezultatom 17:18.

U drugom poluvremenu do izražaja je došla fizička pripremljenost gostiju koji su razliku samo povećavali, do najvećih devet razlike, 25: 34. Goste, koje je inače s klupe vodio proslavljeni hrvatski reprezentativac Zvonimir Bilić, golovima su predvodili Dario Debeljak s devet i Hrvoje Ceković sa sedam golova. Ovom dvojcu treba pridodati i odličnog Nikolu Lončara na golu. U domaćoj ekipi najefikasniji je bio Mario Belić sa sedam postignutih golova.

Prelog se okreće prvenstvu. Nakon dvije očekivane pobjede, protiv Garešnice i Slatine slijedi tradicionalno teško gostovanje u Ivanskoj. Treba će dobro zagristi jer su dva boda nužna za ostanak na vrhu tablice. Najveći suparnik za vrh tablice je odlična ekipa Ivančice, a gostovanje u Ivanskoj spada u red najtežih iskušenja ovog proljeća.

RK PRELOG: Logožar, Šelja, Balog 5 ( 4 ), Bergovec, Najman, Vlašić, Bratković 4, Horvatić 4, Krajner 3, Malek 2 (1), Mikloška, Martinčević 2, Janušić 2, Belić 7
RK GORICA: Lončar, Dijanić, Petrić, Ceković 7 ( 2 ), Ferenčina, Laljek 4, Vozab 5, Senta 3, Bonić 1, Vrdoljak – Colo 1, Seferović 4, Debeljak 9 ( 3 ), Goršeta, Turan 3