Sport
SUPERLIGA Centrometal bolji od Varaždinaca

ODBOJKA

Međimurski odbojkaši upisali su sigurnu pobjedu u lokanom derbiju.

Odbojkaši Međimurje Centrometala u najbitnijoj utakmici polusezone pružili su svoju najbolju partiju i došli do uvjerljive pobjede protiv susjeda iz Varaždina. U tjednu prije utakmice momčadi se pridružio Ante Mišura. On je i prošle sezone igrao za Centrometal, radi se o bivšem igraču zagrebačke Mladosti koji ipak nije nastupao gotovo godinu dana. Zaigrao na poziciji primača umjesto Mislava Lučića za kojeg je sezona završena zbog ozljede meniskusa.

I krenuli su domaći silovito, kontra za Jurasa, pa gosti griješe u napadu, pa Orešković blokira i već je 3:0. Gosti nikako da povežu redove i sredinom seta je 12:7. Dobro su domaći igrali u svim segmentima igre, prijem je radio, napad također i bez problema su održavali tu prednost tijekom cijelog seta. Kada su poveli 22:15 bilo je jasno kome ide prvi set, zadnji smeč je zakucao Vincek za 25:18. Iako su svi igrači odigrali dobro valja posebno pohvaliti Mišuru koji je veći dio seta odigrao odlično i doprinio je stvaranju početne prednosti.

Drugi set krenuo je izjednačeno. Poravnato je kod 8:8. Činilo se da su gosti posložili svoju igru. Ali doista se samo činilo jer slijedi par minuta potpune dominacije Centrometala. Nakon servisa Zelenike Juras prolazi, pa Orešković blokira, opet Juras prolazi i opet Orešković blokira. To su gosti potpuno slomljeni, zaredali su greškama i brzo je 18:10 i 20:11. Završilo je Vincekovim prolaskom za velikih 25:16.

Početkom trećeg seta Varaždinci su poveli 4:2, 8:4, kasnije i 11:6. No centrometalovci se nisu predavali, došli su na minus dva. Opet Varaždin radi seriju i vodi 16:12. No nije to bio njihov dan. U jednom dugom poenu par odličnih poteza u obrani Vuka da bi na kraju zabio Juras. Nakon toga Varaždinci nikako nisu mogli riješiti enigmu kako u napadu proći kraj Oreškovića i Jurasa koji su ih 'ubijali' blokom, Martinko je uredno ubacivao servise i Centrometal dolazi do velike prednosti 22:16. Kod 24:19 činilo se da je utakmica gotova. Dva puta nije pošao u napadu Orešković, potom niti Vincek i na semaforu je 24:23 i još samo jedna meč lopta. Odigralo se na Vinceka koji je prošao za 25:23, gosti su bili i u mrežu i uslijedilo je veliko slavlje domaćih.

Teško je nekog posebno izdvojiti u redovima Centrometala jer su svi dali svoj maksimum. Kod gostiju nije to bio dan njihovog prvog igrača Silića.  Centrometal je i dalje na šestom mjestu na tablici a bodom manje od Varaždina, ali i utakmicom manje. Do kraja je još pet kola. U naredna četiri Međimurci igraju protiv momčadi iz donjeg dijela tablice i u realnoj su poziciji da dođu do željenog petog mjesta. Prvo idu na gostovanje kod Rijeke. Riječani su znatno oslabljeni ušli u novu godinu i u šest odigranih kola nisu osvojili niti bod. Uz pravilan pristup Centrometal bi kući trebao donijeti tri boda.