Centrometal bolji od Rovinja za potvrdu prvog mjesta

U prvom susretu drugog dijela natjecanja odbojkaši Centrometala pobijedili su Rovinj na svom parketu 3:0. Po setovima rezultati su bili 25:20, 25:22 i 25:15. Ekipa iz Črečana sada je u drugoj skupini povećala prednost pred Rovinjom na 5 bodova. Centrometal je vodeći s 18 bodova, a Rovinj ima 13 bodova. Više o susretu čitajte niže.

U 2. ligi odbojkaši Nedelišća poraženi su kod kuće od Varaždina 0:3 (13:25, 22:25 i 17:25), dok je Totovec poražen kod Gorice 3:2 (25:20, 16:25, 25:19, 23:25 i 15:10).

Odbojkašice Kaštela u 2. ligi sutra (nedjelja) u 19:00 sati dočekuju Varaždin.

OKM CENTROMETAL – MOK ROVINJ  3:0  (20, 22, 15)

Nakon svega 18 dana odbojkaši Rovinja ponovno su gostovali u Nedelišću. I ovaj put sva tri boda pripala su domaćem Centrometalu, sad sa maksimalnih 3:0. Trener Kirić počeo je sa postavom Makarov, Tomica Posavec, Kurteš, Križanović, Palinkaš, Kovač i libero Petran.

Prvi set počeo je malom predošću domaćina. Tako je sve do 12:11. Nakon toga sa četiri uzastopna poena Centrometal stjeće bitnu prednost koju drži do kraja za sigurnih 25:20.

U drugom setu početno vodstvo črečanskog kluba od 5:0. Nakon toga prednost je uglavnom dva do tri poena gotovo cijeli set. Imao je Centrometal 22:19, Rovinj sa tri uzastopna poena izjednačio, a zatim na isti način domaćin dobio set sa 25:22.

Treći set Centrometal opet vodi od početka, prednost pomalo raste i na kraju domaći uvjerljivo dobivaju i taj set sa 25:15. U igru su u međimurskoj ekipi tijekom susreta ulazili još Marin Posavec i Vincek. Najbolji u momčadi domaćina bio je Križanović, kod gostiju Demirović.

Ovom pobjedom Centrometal je u mini ligi pobjegao Rovinju na pet bodova prednosti, te se približio osvajanju petog mjesta prije doigravanja. U narednom kolu Međimurci gostuju u Vukovaru, a sve osim sigurne pobjede bilo bi veliko iznenađenje.