BADMINTON

POLETARCI, KADETI I JUNIORI U ČAKOVCU Ivan Grubić zlatni, Josip Đeri, Luka Krznarić i Leo Krznarić brončani

U subotu u dvorani II. OŠ Čakovec u organizaciji Badmintonskog kluba Međimurje Čakovec održan je posljednji 4. Savezni turnir za kadete u15 Hrvatskog kupa 2020.

Na turniru je nastupilo 15 kadeta iz pet klubova Hrvatske, a među njima i kadetska  ekipa našeg kluba pod vodstvom glavnog trenera Danijela Zadravca i trenera Tomislava Grubića. Voditelji natjecanja  bio je naš Filip Mikolaj, vrhovni sudac Darko Ivan Vidaković iz Velike Gorice.

U konkurenciji kadeta u15  pobjedu ostvario je Ivano Kukla (Novska). Treće mjesto i brončanu medalju osvojio je naš Josip Đeri pobijedivši klubskog suigrača Vitu Petija 2:0. Poredak ostalih naših: 7. Matija  Đeri, 8. Noa Šipoš i 10. Vito Panić. U konkurenciji  kadetkinja  pobjedu je ostvarila Ana Pranić (MZ). Naša Ana Leskovar zauzela je 5. mjesto. U konkurenciji  mješovitih parova kadeta pobjedu je ostvario par  Hrvoje Mavriček / Vlatka Kopsa (MZ). Naš par Vito Peti/Ana Leskovar zauzeo je 4. mjesto.

U  nedjelju u dvorani II. OŠ Čakovec u organizaciji BK Međimurje Čakovec održan je posljednji 4. Savezni turnir za poletarce u-11 i  juniore u19   Hrvatskog kupa 2020. Na turniru je nastupilo 6 poletaraca te 16 juniora i juniorki iz 9 klubova Hrvatske, a među njima ekipa poletaraca u11 i juniora u19 našeg kluba pod vodstvom glavnog trenera Danijela Zadravca i trenera Tomislava Grubića. Voditelji natjecanja  bio je  naš Luka Grubić, a vrhovni sudac Darko Ivan Vidaković iz V.Gorice.

U konkurenciji  poletaraca u11  pobjedu je ostvario Lovro Matovina (KC). Naši igrači,  Luka Krznarić osvojio je 4. mjesto, a Leo Krznarić 6. mjesto. U konkurenciji parova poletaraca u11 pobjedu je ostvario par Lovro Matovina / Lovro Šušnjara ( KC/UBK). Naš par braća Luka i Leo Krznarić osvojili su 3. mjesto i brončanu medalju.

U konkurenciji juniora u19 svoju prvu juniorsku pobjedu ostvario je naš Ivan Grubić  pobijedivši u napetom  finalu Ivora Zekana (MZ) 2:1 (21:19, 14:21, 21:19 ). U konkurenciji juniorki u19 pobjedu je ostvarila Barbara Janičić (DU). U konkurenciji mješovitih parova  juniorka  pobjedu je ostvario par Vito Buchberger / Sunčica Sertić (VG ). Naš Ivan Grubić s Koprivničankom Anjom Matovinom zauzeo je 5. mjesto. Turniri su se održali bez prisustva gledatelja uz pridržavanje propisanih epidemioloških mjera.

Klub zahvaljuje svojim sponzorima i pokroviteljima  na pomoći u uspješnoj organizaciji turnira: generalni sponzor: Croatia osiguranje Zagreb, zlatni sponzori-donatori: Grubić  zastupanje u osiguranju Čakovec,Vizija Nedelišće, Konplast Pušćine, Međimurske vode Čakovec, List Međimurje Čakovec, TEAM GRAĐENJE Čakovec i Eko Međimurje Šenkovec,  srebrni sponzori-donatori: HAZ project Čakovec,  Strojobravarski obrt Kolar Strahoninec, PPM Čakovec, Žvorc graditeljstvo Čakovec, Vodoinstalateri  Balog Strahoninec  i Senko Štefanec  te brončani sponzori-donatori:  MCS Strahoninec, GO Studio P Nedelišće, Sitotisak Pomor Čakovec, Pizzeria Šut Nedelišće i Rampel Šenkovec. Pokrovitelji: Grad Čakovec,  II.OŠ Čakovec, ZSU Grada Čakovca i ZŠUISMŽ .