Melani Kraljić prva s novim rekordom

Pojedinačna prvenstva Hrvatske u dvorani za mlađe i starije juniorke i juniore za 2013. godinu, održana su u protekle dvije subote u dvorani kraj Boćarskog doma Zrinjevac u Zagrebu. Na tom prvom ovogodišnjem službenom natjecanju za ovu kategoriju, nastupili su i članovi AK Međimurje i Nedelišće koji su osvojili na oba natjecanja četiri medalje.

Poseban razlog za slavlje priredila je članica AK Međimurje Melani Kraljić, koja je u konkurenciji juniorki uvjerljivo pobijedila u bacanju kugle težine 4 kg. No osim pobjede mnogo je važnija prebačena daljina od 13,80 m što je za gotovo 1 metar bolje od njenog osobnog i međimurskog dvoranskog rekorda, ali i rezultat samo 5 cm kraći od norme za nastup na juniorskom prvenstvu Europe.

U disciplini skok u vis za juniore medalju je osvojio je član Nedelišća Damir Posavec koji je sa preskočenih 190 cm osvojio srebrnu medalju s istom visinom kao i pobjednik natjecanja. U konkurenciji mlađih juniorki i juniora dvije su medalje osvojili članovi AK Međimurje i to Lucija Vuk koja je bila treća u troskoku s preskočenih 8,38 m te Sven Todorović u bacanju 5 kg kugle s rezultatom 14,63 m.

Na natjecanju u Zagrebu nastupili su u konkurenciji mlađih juniorki i juniora za AK Međimurje: Tajana Židov 20. na 60 m sa 8,67, Ivana Zadravec 26. na 60 m sa 9,00, Lucija Vuk 27. na 60 m sa 9,05, Emanuel Varga 6. na 60 m sa 7,41 sek. i Petar Novak 8. u skoku u dalj sa 5,50 m.; za AK Nedelišće su nastupili Sara Senčar 11. na 60 m sa 8,37. Gabrijel Stojanović 4. u skoku u dalj sa 6,06 m i 13. na 60 m sa 7,64 , Lovro Kovačić 4. u troskoku sa 11,95 m i 6. u skoku dalj sa 5,83.

U konkurenciji juniorki i juniora za AK Međimurje nastupili su još i Emanuel Varga, koji je u utrci na 60 m istrčao 7,40 sekundi i osvojio 8. mjesto, Sven Todorović 6. u bacanju kugle 6 kg s rezultatom 13,03 m i Petar Novak sa preskočenih 5,60 m i plasmanom na 10. mjesto. Za AK Nedelišće nastupili su: Mihaela Horvat 4. u troskoku s preskočenih 11,10 m i 8. u skoku u dalj sa 4,99 m, Gabrijel Stojanović 8. u skoku u dalj sa 5,84 m te 16. na 60 m sa 7,68 sek., Lovro Kovačić 5. u troskoku sa 11,85 m i 8. u skoku u vis sa 1,65.

Damir Posavec osim medalje u visu osvojio je i 6. mjesto u finalu utrke na 60 m prepone sa 9,69. U utrkama izvan konkurencije u kategoriji seniora na 60 m nastupilo je i dvoje članova Međimurja: Monico Pongrac s rezultatom 7,44 sekunde te Mihael Mavrin koji je ostvario rezultat 8,04 sekunde.

Od dvoranskih natjecanja na državnom nivou za 2013. godinu preostalo je još državno prvenstvo za seniorke i seniore iduće subote u Rijeci, a tjedan dana kasnije u Splitu će se održati državno zimsko prvenstvo na otvorenom za bacače u svim kategorijama. Na oba natjecanja također će nastupiti najbolji međimurski atletičari a Melani Kraljić dva puta će imati priliku za postizanje norme koja bi ju mogla odvesti na smotru najboljih europskih juniorki i juniora koja će se od 18.-21. srpnja ove godine održati u talijanskom gradu Rietiju.