Sport
PAO I BIVŠI PRVOLIGAŠ Međimurje preokretom do pobjede i drugog mjesta

NOGOMET

Čakovečki drugoligaš dva je puta gubio od bivšeg prvoligaša, ali je na kraju pobijedio.

U 10. kolu 2. HNL Međimurje je pobijedilo Inter 3:2. Iako su gosti dva puta vodili Čakovčani su bili uporni, opasni, rastrčani i karakterni i na kraju su došli do sva tri boda. Susret je pratila HNTV i vjerujemo da su gledatelji uz male ekrane mogli biti zadovoljni.

Vatrometni ulaz čakovečkih nogometaša

Sadržaj se nastavlja...

Upravo se čita

Uz vatrometni ulazak igrača na teren i sam početak utakmice io je vatrometni. Već i 1. minuti dubinska lopta na Havelku koji odlično puca, a vratar Interea to ipak uspijeva usmjeriti u korner nakon kojeg opasno prijeti Vuk, ali nema gola. Nisu ni gosti ostali dužni i u 4. minuti nakon ubačaja Vranjković glavom šalje loptu u stativu. U 10. minuti nakon ubačaja s lijeve strane još jednom prijeti Havelka, a vratar Zaprešićana čuva svoju mrežu.

Igralo se otvoreno i bilo je pitanje kad će pasti prvi gol. U 15. minuti nakon ubačaja Abramovića s lijeve strane Dunić šalje loptu u mrežu. U 27. minuti ozlijeđenog Vuka mijenja Gogić. U 32. minuti je 1:1, a efektan gol postigao je Mamić koji je povratnu loptu snažnim udarcem smjestio u gostujuću mrežu.
U 35. minuti velika pogreška čakovečkog vratara Jesenovića. Loše ispucava loptu i dodaje ju Interu i oni su u dva dodavanja pred čakovečkim golom, sam izlazi pred vratara Abramović kojeg loba i posprema loptu u mrežu za 1:2 što je i rezultat prvog poluvremena.
Čakovčani kreću otvoreno i ofenzivno, Inter se povukao u svojih 40 metara i čeka na kontre ili prekide. U 58. minuti je 2:2. Čovo je probio desnu stranu, nakon ubačaja povratna lopta dolazi do Mamića koji opet snažnim udarcem posprema loptu u mrežu za 2:2.
U 64. minuti gosti imaju stopostotnu situaciju kada njihov igrač sam hita prema golu, no završnica mu je traljava i umjesto loba srećom samo dodaje u ruke loptu našem vrataru. U 77. minuti čakovečka prigoda, no lopta odlazi pored gola.

Proslava trećeg gola vrijednog tri boda

Gol vrijedan tri boda pao je u 82. minuti. Brza čakovečka lopta i dubinska lopta za Mijića koji šalje loptu prema golu, prizemna se lopta odbila od nekog gostujućeg igrača, prevarila vratara i završila u golu za 3:2. Imali su Čakovčani još dvije velike prigode nakon udaraca glavom, pokušavao je i Inter pa je Jesenović spašavao jednu opasnu situaciju nogom, Čovo je dobio drugi žuti karton i naša je ekipa završila s igračem manje tako da je i sama završnica bila luda kao i početak, ali najbitnije je da je na kraju na semaforu pisalo Međimurje – Inter 3:2.

Zasluženi pljesak nakon nove pobjede

Čakovčani su se pobjedom privremeno popeli na 2. mjesto sa 18 bodova i u narednom kolu će novu pobjedu tražiti kod Kustošije.

Ivan Mamić: 'Sretno smo što smo pobijedili Inter'

Nakon utakmice dvostruki čakovečki strijelac Ivan Mamić nam je rekao: 'Večeras smo ostavili srce na terenu i vjerujem da smo zasluženo pobijedili. Inter ima dobru momčad i sretni smo što smo ih pobijedili. Najbitnije iz ove utakmice su nova tri boda i idemo dalje.'

Trener Čakovčana vodio je ekipu i dok je lijala kiša

Goran Vincetić: 'Dečki su dali sve od sebe'

Čakovečki strateg Goran Vincetić nam je rekao: ''Zadovoljan sam, dečki su dali sve od sebe protiv stvarno dobrog protivnika i prošlogodišnjeg prvoligaša. Znali smo da će biti teška utakmica i će oni kazniti svaku našu i najmanju grešku. Još uvijem smo ekipa koja stvara dosta grešaka, ali stvaramo i puno šansi i to me veseli. Uspjeli smo postignuti iz tih šansi tri gola i normalno da sam prezadovoljan.'

I trener gostiju je temperamentno vodio ekipu, ali..

... za razliku od Vincetića Ivković se povukao pod krov dok je padala kiša

Tomislav Ivković: 'Pobijedio je sretniji i spretniji'

Trener Intera je Tomislav Ivković: 'Imali smo dovoljno situacija ne izgubiti utakmicu. Primili smo tri gola iz tri odbijanca. Pobijedio je sretniji i spretniji. Igrale su dvije ekipe koje igraju otvoreno, bilo je puno lijepih akcija i obrana. Kvaliteta utakmice bila je dobra za gledatelje, za mene kao trenera ne baš dobra jer smo neke situacije trebali bolje riješiti. Izgubiti protiv ovakvog protivnika je teško, ali protivnik je dao dosta toga i imao sreće točno kad je trebalo. Mi smo imali svoje situacije i kod 2:2 i kod 3:2 kad smo pritiskali. Volio bih da oni koji trebaju pogledaju malo utakmicu i vide neke situacije koje su neki krivo vidjeli ili nisu vidjeli pa su onda tako odlučivali.'