Vijesti / Sport
Sport
VIDEO I FOTO Kajakaši KKK Mura na Prvenstvu Hrvatske u disciplinama kajak i kanu na divljoj vodi
Kajak-kanu klub Mura

PO PRVI PUT

S obzirom na neoptimalnu opremu, nedostatak financijskih sredstava te manjak iskustva s natjecanjima, rezultati ohrabruju i potiču na napredovanje

Proteklog vikenda na stazi 'Dubrava' kod Velikog Bukovca održano je Državno prvenstvo u disciplinama kajak i kanu na divljoj vodi. Organizator prvenstva bio je kajak kanu klub Varteks iz Varaždina.

Kajakaši KKK Mura na Prvenstvu Hrvatske u disciplinama kajak i kanu na divljoj vodi Fotogalerija

Po prvi puta, u disciplini K1 natjecali su se kajakaši iz KKK Mura iz Murskog Središća.  U pojedinačnoj konkurenciji osvojili su 22., 27. i 36. mjesto među 42 natjecatelja iz sedam klubova iz Hrvatske. U konkurenciji ekipa 3x K1 osvojili su 5. mjesto. S obzirom na neoptimalnu opremu, nedostatak financijskih sredstava te manjak iskustva s natjecanjima, rezultati ohrabruju i potiču na napredovanje.

Na natjecanju su stečena vrlo vrijedna iskustva kao i prijateljstva s klubovima diljem Hrvatske što će, vjerujemo, olakšati i unaprijediti rad kluba u budućnosti - kažu iz Kajak-kanu kluba Mura.