KOŠARKA

2. ML SJEVER Međimurje poraženo u derbiju od Grafičara

U subotu smo imali susret koji je odlučivao o naslovu praka.

U 18. kolu 2. ML Sjever u subotu su derbi susret pred punim tribinama dvorane 1. OŠ Čakovec odigrali Međimurje i Grafičar Ludbreg. Na žalost Čakovčani su poraženi 74:91.

O susretu nam je trener Međimurja Mario Novak rekao: ‘Glava je još vruća nakon poraza. Na poluvremenu je Grafičar vodio 20 razlike 34:54. U tom razdoblju Prprović nam je stvarao velike probleme s prodorima i skokom u napadu.

Sredinom druge četvrtine došlo je do fizičkog sukoba Ostoje iz KK Međimurje i Božića iz KK Grafičar koje je rezultiralo njihovim isključenjem te isključenjem po dvojice igrača sa svake strane, igrači koji su utrčali u teren a klupe. U nastavku te četvrtine uspjeli smo smanjiti razliku na 12 poena, ali u završnici četvrtine pada koncentracija i Grafičar opet odlazi na 20 razlike kod 50:70.

U posljednjoj četvrtini krenuli smo na sve ili ništa i uspjeli u jednom trenutku spojiti dobre obrane i realizaciju u napadu i spustiti na 7 poena razlike, ali na žalost za nešto više nije bilo snage.

Bilo je lijepo vidjeti pune tribine. Zahvaljujem se svima koji su nas i Grafičar došli podržati s tribina i nakon dužeg vremena lijepo je bilo vidjeti toliko ljudi na košarkaškoj utakmici.

Ekipi Grafičara čestitam na zasluženoj pobjedi, a nama preostaju još dva gostovanja, Bjelovar i Virovitica, i jedna domaća s Ivancem do kraja natjecateljskog dijela sezone.’

KK MEĐIMURJE Čakovec – KK GRAFIČAR Ludbreg 74:91 (19:26, 15:28, 16:16, 24:21)
MEĐIMURJE: Novak M. 27 (2×3), Pongrac T. -, Drk I. 3, Golik I. 4, Kranjčec S. 7 (1×3), Horvat S. 2, Krajačić D. 21 (1×3), Kranjčec M. 7 (1×3), Rusak L. 3 (1×3), Ostoja D. 0, Kljaić V. -, Novak M. (cap) -,
GRAFIČAR: Križanić S. -, Nakić A. 9 (1×3), Svaty A. 8 (1×3), Mikec D. 10 (1×3), Božić A. 6,  Prprović L. (cap) 24 (1×3), Novak M. 11, Šamarija K. 10, Turek R. 9 (1×3), Mužic L. -, Zember A. -, Dijanušić B. 4,