KOMENTAR NEDJELJNOG KOLA Domaći uspješni na početku proljeća, četiri gostujuće pobjede

Tijekom nedjelje odigrano je 17 prvenstvenih susreta u prvoj i dvije druge međimurske nogometne lige.

1. ŽNL: Samo BSK-u gostujuća trica

U Jurovcu je Bratstvo poraženo od BSK-a poraženo 0:3. Poluvrijeme je bilo bez golova. U nastavku je domaćin pao, gosti su bili spremniji i s tri gola uzeli su sva tri boda. Trnava i Sloga (Š) odigrali su neriješeno 2:2. Poluvrijeme je bilo 1:0. U nastavku domaćin ima 2:1 do samog kraja jada gosti iz Štrigove postižu gol za podjelu bodova.

Spartak je došao do bitne i visoke pobjede 5:2 nad Hodošanom. Poluvrijeme je bilo 2:1. U Kotoribi pobjeda Graničara nad posljednjim Kraljevčanom 3:0. Galeb je pobijedio Centrometal 2:1. Poluvrijeme je bilo 1:0. Oporovčani su imali i 2:0 pa su gosti smanjili.

U Donjoj Dubravi pobjeda Dubravčana nad Jedinstvom (GM) 3:2. Uspješan je bio i Trnovec protiv Poleta (P) 4:2.

1. ŽNL: subota Podturen – Naprijed 2:3, nedjelja Bratstvo (J) – BSK 0:3, Trnava – Sloga (Š) 2:2, Spartak – Hodošan 5:2, Graničar (K) – Kraljevčan 38 3:0, Galeb – Centrometal 2:1, Dubravčan – Jedinstvo (GM) 3:2, Trnovec – Polet (P) 4:2.

2. ŽNL – skupina  A: Derbi bez golova

U derbi susretu trećeplasirani Vidovčan i lider Draškovec odigrali su bez golova 0:0. Jadran je poražen od ČSK-a 0:1 golom koji je pao petnaestak minuta prije kraja susreta. Istim rezultatom 0:1 poražena je Croatia od Omladinca (DS).

Domaći poraz Jadrana od ČSK-a

Drava (DM) je pobijedila Borac PMP 4:2. Borac (DH) je bio bolji od Međimurje-Čakovca 3:0 s jednim golom u prvom dijelu i još dva u nastavku. Bez golova je bilo i u Dekanovcu gdje su domaća Mladost i gostujuća iz Ivanovca odigrali 0:0.

2. ŽNL – skupina  A: subota Bratstvo (P) – Budućnost (P) 0:3, nedjelja Jadran – ČSK 0:1, Croatia – Omladinac (DS) 0:1, Vidovčan – Draškovec-Geothermae 0:0, Drava (DM) – Borac PMP 4:2, Borac (DH) – Međimurje-Čakovec 3:0, Mladost (D) – Mladost (I) 0:0. Radnički je slobodan.

2. ŽNL – skupina B: Gostujuće slavlje Venere

U ogledu posljednje Mure i prve Venere slavlje gostiju 0:2 s jednim golom u svakom poluvremenu. I u nedjelju su dva susreta završila bez pobjednika.

Zasadbreg i Bratstvo (SV) odigrali su 1:1 kao i Pobjeda i Sloboda (M) 1:1. U Mačkovcu pobjeda Omladinca protiv Malog Mihaljevca 4:2.

2. ŽNL – skupina B: subota Hajduk (Š) – Vučetinec 1:1, Sloboda (S) – Strahoninec 0:0, Plavi – Sokol 3:3, Donji Koncovčak – Budućnost (M) 0:0, nedjelja Zasadbreg 77 – Bratstvo (SV) 1:1, Omladinac (M) – Mali Mihaljevec 4:2, Pobjeda – Sloboda (M) 1:1, Mura – Venera PMP 0:2. Hajduk (B) je slobodan.