Sport
VELIKA POBJEDA Centrometal bolji od lidera Rijeke

ODBOJKA

Odbojkaši Centrometala nanijeli su prvi poraz vodećoj Rijeci.

Prošlog vikenda odbojkaši Centrometala poraženi su u Varaždinu uz očajnu igru. Jasno da je cijela momčad u proteklom tjednu tražila priliku da čim prije dokaže da to nije bila njihova prava slika. U tjednu pred utakmicu momčad je konačno i kompletirana. Ekipi se priključio Ante Mišura. Radi se o 205 centimetara Šibenčaninu koji je prošlu sezonu bio prvak Hrvatske sa zagrebačkom Mladosti. On se nije mogao priključiti ekipi na početku priprema jer je bio na operaciji koljena. A bolje provjere nije moglo biti nego kad ti u goste stigne prvoplasirana i neporažena Rijeka. Ali i Rijeka koja po tradiciji baš i ne prolazi dobro u Nedelišću.

I krenuo je Centrometal odlučno u utakmicu da stigne do pobjede. Poveli su 7:3 pa 12:6. U tim trenucima bili su bolja momčad u svakom pogledu. Bez ikakvih problema zadržavali su tu prednost za konačnih 25:19.

Strašan je bio i ulazak u drugi set. Na servise Ivančića brzo je bilo 5:0, kasnije i 7:1. Strašan je bio blok domaćih. No Rijeka se nije predala i stigla je na poen zaostatka kod 14:13. Sve se ponovilo još jednom. Pobjegli su domaći na 18:13 pa gosti opet došli na 20:18. I opet su domaći bili u prednosti 24:22. Nakon promjene Vincek ne prolazi pa Rijeka prvi put stiže do poravnanja na 24:24. Tada Vincek u popravnom opet donosi prednost domaćima. Zadnji poen Juras jedan na jedan blokira Janjanina za 26:24 i 2:0 za Centrometal.

U trećem setu Rijeka je prvi puta vodila, imali su 6:2. Zadnje su imali 11:9, domaći serijom dolaze do prednosti 13:11. Od tog momenta momčadi su se izmjenjivale u vodstvu i niti jedna momčad do kraja nije imala veću prednost od jednog poena. Kod 23:22 Mišura promašuje servis, poen iza Vincek je blokiran i Rijeka ima set loptu. Dobro je Bogdanović odservirao, a Lozić realizirao kontru za 25:23 za Riječane.

Nije to obeshrabrilo domaće igrače. Sjajno su ušli u četvrti set. U tom period gosti jednostavno nisu imali rješenje u napadu, strašan je bio domaći blok i rezultat toga je bio 10:4. Domaći su imali sigurnu prednost do 20:14. No opet nije završilo lagano. Zakazao je prijem Međimuraca, Rijeka je poravnala kod 22:22. Nakon 23:22 za Centrometal gosti prvo izjednačuju pa preko Bogdanovića dolaze do set lopte. Upravo Bogdanović promašuje servis, a zatim opet Juras blokom jedan na jedan s Janjaninom domaćima donosi prednost. Dva puta je Rijeka spasila meč loptu. Kod 26:26 Vincek prolazi u napadu. Nakon toga i odlično servira, gosti nemaju napad, a Orešković penalom završava utakmicu za 28:26.

Sjajna  odbojkaška predstava obje momčadi. Valja i napomenuti da su domaći igrači opet imali glasnu podršku sa tribine, a tako je onda i mnogo lakše igrati. U narednom kolu Centrometal gostuje u Sisku. Realno u prvih pet kola Centrometal je igrao sa svim jačim momčadima u ligi i imao tri gostovanja, sad slijede protivnici protiv koji bi Međimurci trebali dokazati svoju kvalitetu.

SUPERLIGA – 5. KOLO
OKM CENTROMETAL – MOK RIJEKA  3:1 (25:19, 26:24, 23:25, 28:26)
 Dvorana NGC Aton, gledatelja 150
Suci: Horvat (Belišće), Pišćak (Vinkovci).
Centrometal: Orešković, Marciuš, Vincek, Ivančić, Juras, Vuk, David, Hrvoje i Ivan Novak, Lesinger, Stanković, Zelenika, Mišura, Vidović (trener Siniša Novak)
Rijeka: Pavlović, Stanić, Ličina, Lozić, Lasić, Banko, Janjanin, Bogdanović, Smiljanić, Jurčević, Colnar, Krmpotić (trener Liverić)

U 1. B ligi gostujuća pobjeda odbojkašica Kaštela. HAOK Mladost III je poražen od odbojkašica iz Pribislavca 1:3. Po setovima je bilo 22:25, 18:25, 25:21 i 23:25. Kaštel je trenutno na 6. poziciji s 8 bodova i u 6. kolu dočekuje Dinamo II.

U 2. ligi Štrigova je slavila u gostima kod Lepoglave 3:0. Po setovima je bilo 25:18, 25:9 i 25:23. Štrigova je u poretku 3. s 9 bodova i u 6. kolu je slobodna. U nedjelju u 18:00 sati još igraju Kaštel II i Brcko.