Komentar nedjeljnog kola: Pobjeda Graničara, poraz Poleta

3. HNL Sjever: Pobjeda Graničara, poraz Poleta

U Kotoribi prvo poluvrijeme između Graničara i Podravca iz Virja završeno je 0:0. U 57. minuti Vilim Kos zabija za Kotoripčane i donosi tri boda svojoj ekipi.

Polet je dobro krenuo na gostovanju kod Croatie u Grabrovnici. U uvodnim minutama naša ekipa je povela 1:0 golom Ante Begovića. No Croatia do poluvremena preokreće rezultat na 2:1. Odmah na početku drugog poluvremena domaćin zabija još jedan gol i ima prednost 3:1. Do kraja susreta još jedan gol domaćina za konačnih 4:1.

3. HNL Sjever 12. kolo: Nedelišće – Međimurje 0:0 /subota/, Čakovec – Mladost Prelog 2:2 /subota/, Graničar Kotoriba – Podravac Virje 1:0, Croatia Grabrovnica – Polet Sveti Martin na Muri 4:1.

1. MNL: Spartaku tri boda, tri neriješena rezultata

U četiri nedjeljna popodnevna susreta čak tri neriješena rezultata. BSK i Naprijed završili su 1:1 nakon što su gosti na poluvremenu imali 0:1. Sokol i Mladost Ivanovec završili su 2:2. Sokol je poluvrijeme dobio 2:1. Dinamo Palovec i Sloboda Slakovec također su odigrali 2:2. Palovčani su prvi dio dobili 2:0. Spartak je golom u posljednjoj minuti pobijedio Podturen 1:0.

1. MNL 13. kolo: Polet (P) – Mladost (Pal.) 0:0 /subota/, Omladinac (NSR) – Pušćine 1:2 /subota/, Sloga (Č) – Centrometal 1:0 /nedjelja u 10:00 sati/, Čukovec 77 – Rudar 1:3 /nedjelja u 10:30 sati/, BSK – Naprijed 1:1, Spartak – Podturen 1:0, Sokol – Mladost (I) 2:2, Dinamo (P) – Sloboda (S) 2:2.

2. MNL zapad: Samo Trnovcu gostujući bodovi

Mladost je u Selnici s jednim golom u prvom i dva gola u drugom dijelu pobijedila Dravu 3:0. Na isti način Jedinstvo je u Novom Selu na Dravi bilo bolje od Bratstva iz Jurovca. Sloboda Mihovljan i Jedinstvo Gornji Mihaljevec odigrali su 3:3. Domaćin je poluvrijeme dobio 2:1. Mura i Mali Mihaljevec završili su 1:1 što je bio i rezultat poluvremena. Gosti su poveli iz kaznenog udarca, a Mura je izjednačila. Mihaljevčani su završili susret s devetoricom igrača. Strahoninec je bio bolji od Venere 4:2 nakon što je dobio poluvrijeme 2:0. Trnovec je s po jednim golom u svakom dijelu u gostima dobio Međimurec 2:0.

2. MNL zapad 13. kolo: Hajduk (Š) – Plavi (Pek.) 0:0 /subota/, Napredak – Šenkovec 1:2 /subota/, Mladost (S) – Drava (K) 3:0, Jedinstvo (NSD) – Bratstvo (J) 3:0, Sloboda (M) – Jedinstvo (GM) 3:3, Mura – Mali Mihaljevec 1:1, Strahoninec – Venera 4:2, Međimurec – Trnovec 0:2.

2. MNL istok: Dinamova šestica

U derbiju začelja Dubrava je poražena od Croatie 1:2. Gosti iz Orehovice prvo su poluvrijeme poveli 0:1. Vodeći Dinamo je u Domašincu sa 6:1 pobijedio Kraljevčan. Već je poluvrijeme bilo 3:0. Galeb i Mladost Sveta Marija završili su 1:1 s oba gola u drugom poluvremenu. Remi i u Donjem Mihaljevcu gdje su Drava i Graničar odigrali 2:2. Poluvrijeme je bilo 1:0. Budućnost je jednim golom u prvom dijelu i tri gola u nastavku pobijedila Dubravčan 3:0. Hat – trick je zabio Nikola Bukal. Draškovec je poražen od Borca 0:4 primivši po dva gola u svakom poluvremenu. U Goričanu Trnava i ČSK nisu našli put do mreže.

2. MNL istok 13. kolo:
Hodošan – Vidovčan 3:0 /subota/, Dubrava – Croatia 1:2, Dinamo (D) – Kraljevčan 38 6:1, Galeb – Mladost (SM) 1:1, Drava (DM) – Graničar (N) 2:2, Budućnost (P) – Dubravčan 3:0, Draškovec – Borac 0:4, Trnava – ČSK 0:0.

3. MNL zapad: Zebanec jesenski prvak

Prije tjedan dana zbog snijega u Štrigovi nisu igrali Sloga i Zebanec pa je ostalo otvoreno pitanje jesenskog prvaka. Sloga je povela protiv Zebanca i dobila prvi dio 1:0. No u nastavku Zebanec poravnava na 1:1 i zabija drugi gol za potpuni preokret i pobjedu 2:1 dostatnu za naslov jesenskog prvaka. Zebanec je vodeća ekipa 3. MNL zapad nakon jesenskog dijela sezone sakupivši 21 bod. U 10 susreta ostvarili su 6 pobjeda, 3 remija i 1 poraz uz gol – razliku 35:15. Proljeće će biti neizvjesno jer pratitelji imaju mali zaostatak. Drugi Donji Koncovčak ima 20 bodova, treći Plavi 19 te četvrti i peti Omladinac i Zasadbreg po 18 bodova.

3. MNL zapad 11. kolo: Sloga Štrigova – Zebanec 1:2 (odgođeni susret posljednjeg kola zbog snijega).