Pobjede Centrometala, Međimurja i Preloga

I u drugom kolu prve odbojkaške lige Centrometal je došao do pobjede u pet setova kao i u prvom. Ovoga puta ekipa iz Črečana bila je bolja od Siska 3:2, po setovima 25:21, 16:25, 26:24, 22:25  i 15:10. Više detalja pročitajte niže.

Započelo je prvenstvo košarkaške A – 2 lige Sjever. Pomlađeni sastav Međimurja na otvaranju prvenstva pobijedio je na svom parketu ekipu Radnika 92:69. Rudar Cimper je poražen kod Grafičara 104:53. U nedjelju Čakovec gostuje kod Koprivnice.

U Prvoj rukometnoj ligi Moslavina je u Kutini bila bolja od Međimurja 31:22. U 2. ligi rukometaši Preloga u trećem kolu došli su do treće pobjede savladavši Ivansku 40:30. U 3. ligi rukometašice Preloga poražene su kod Velikog Trojstva 27:22 (13:11).

OKM CENTROMETAL – OK SISAK 3:2 (25:21, 16:25, 26:24, 22:25, 15:10)

Odbojkaši Centrometala i u drugom kolu prvenstva ostvarili su pobjedu rezultatom 3:2. Ovaj put u utakmici koja je trajala dva sata i tri minute bili su bolji od Siska. Centrometal je započeo u postavi Tomica Posavec, Kurteš, Križanović, Gotal, Palinkaš, Marin Posavec i Petran. Imali su dobar ulaz u utakmicu te poveli do prvog odmora 8:5. Kasnije je ta prednost bila i pet poena, a na drugom odmoru je 16:12. Nakon previše grešaka domaćih, ponajviše Marina Posavca, gosti uzvraćavaju te prvi put vode sa 21:20.

Ipak tada Marin ispravlja svoje greške te blokom i servisima donosi set Centrometalu sa 25:20. Drugi set Sišćani vode 3:0, ali odličnim servisima Kurteša Cenrometal okreće na 4:3. Zatim se igra neizvjesno do desetog poena. Nakon toga Sisak radi prednost i dolazi do 16:12. Nakon još par grešaka domaći potpuno staju i set ide lagano gostima sa 25:16.

Treći set Centrometal kreće bolje te vodi sa 11:6. No, gosti se ne predaju te nakon više loših reakcija domaćih izjednačuju na 12:12. Tad iz igre izlazi Križanović, a ulazi Vincek. Nakon toga Sisak dolazi do dva poena prednosti i tako je do 16:18. A onda odličnim servisima Gotala Centrometal opet radi seriju od četiri poena i prelazi u vodstvo. Dobru je dionicu ovdje odigrao Vincek, te je dobro radio blok domaćih. Tako je sve do 23:21.

Nakon toga gosti izjednačuju i ulazi se u neizvjesnu završnicu. Prvu set loptu Centrometal ne koristi, ali drugu da za 26:24 i vodstvo od 2:1 u setovima. U četvrtom setu momčadi se izmjenjuju u vodstvu. Centrometal vodi do 13:12, ali na drugom odmoru je 14:16. Tad u igru ulazi Makarov umjesto Gotala, a malo kasnije vraća se i Križanović. To ipak ne daje rezultata, Sisak povećava na četiri razlike i na kraju dobiva set sa 25:22.

Peti set počinje sa 2:2. Nakon toga Centrometal osvaja tri uzastopna poena, ali to ponavlja Sisak i opet je poravnato. Na promjeni strana vodstvo domaćih 8:6. Gosti smanjuju, a zatim nakon servisa Makarova Centrometal odlazi na veliku prednost od 11:7. Do kraja seta rutinskom igrom Centrometal zadržava prednost i dobiva set i utakmicu sa 15:10. U redovima domaćih najbolji Kurteš, dok su i ostali igrači dali dobar doprinos ovoj pobjedi. U narednom kolu Centrometal je slobodan, a za dva tjedna u Nedelišće dolazi zagrebačka Mladost. Nakon dva kola prvi je Sisak sa četiri boda koliko ima i drugi Centrometal i treća Mladost.