Komentar nedjeljnog kola: U pet županijskih liga četiri nova lidera

1. MNL: Centrometal na vrhu

Centrometal iz Macinca je pobijedio u Pušćinama 2:0. Prvi dio završio je bez golova, a u nastavku gosti s dva gola dolaze do tri boda i prvog mjesta. Vodeći Naprijed gostovao je kod Podturna u susretu u kojemu su mreže mirovale. Sokol je s visokih 5:0 ispratio Spartak, a također s pet golova je Mladost u Palinovcu ispratila Čukovec 5:2. Mladost je u Ivanovcu s 4:2 bila bolja od BSK-a. U Palovcu su Dinamo i Omladinac podijelili bodove odigravši 1:1.

1. MNL. 8. kolo: Rudar – Polet (P) 7:0 /subota/, Sloboda (S) – Sloga (Č) 2:0 /subota/, Sokol – Spartak 5:0, Dinamo (P) – Omladinac (NSR) 1:1, Mladost (I) – BSK 4:2, Mladost (Pal.) – Čukovec 77 5:2, Podturen – Naprijed 0:0, Pušćine – Centrometal 0:2.

2. MNL zapad: Šenkovec lider

Šenkovec je ugostio posljednju Mladost iz Selnice i pobijedio 4:1. Poluvrijeme je završilo 2:1. Pobjedom su došli na prvo mjesto jer je Jedinstvo iz Novog Sela na Dravi odigralo 2:2 u Svetom Jurju na Bregu. Venera je poluvrijeme dobila 2:0, no gosti su ipak došli do boda. Strahoninec i Mura Završili su 1:1. Domaćini koji su slavili s dva gola viška jesu Međimurec protiv Slobode Mihovljan 3:1 i Trnovec protiv Hajduka 2:0. Mali Mihaljevec je poražen kod kuće od Bratsva iz Jurovca 0:3. Gosti su slavili i u Gornjem Mihaljevcu gdje su Plavi iz Peklenice porazili Jedinstvo 2:1 i tako došli do trećeg mjesta.

2. MNL zapad 8. kolo: Drava (K) – Napredak 1:2, Strahoninec – Mura 1:1, Međimurec – Sloboda (M) 3:1, Trnovec – Hajduk (Š) 2:0, Venera– Jedinstvo (NSD) 2:2, Šenkovec – Mladost (S) 4:1, Mali Mihaljevec – Bratstvo (J) 0:3, Jedinstvo (GM) – Plavi (Pek.) 1:2.

2. MNL istok: Croatia u lokalnom derbiju došla do prve pobjede

Croatia iz Orehovice došla je do prvog slavlja i to u lokalnom derbiju protiv Budućnosti iz Podbresta koji je odigran pred dvjestotinjak gledatelja. Croatia je pobijedila 2:0, a poluvrijeme je završilo 1:0. Trnava je bila bolja od Galeba 2:0, a u Čehovcu su ČSK i Hodošan završili 2:2. Dubravčan je u Donjoj Dubravi jednim golom u drugom poluvremenu pobijedio Dubravu iz Sivice 1:0. Draškovec je teško stradao kod kuće od Drave 1:5, dok je u Svetoj Mariji Mladost porazila Vidovčana 5:2.

2. MNL istok 8. kolo: Borac – Dinamo (D) 0:2 /subota/, Graničar (N) – Kraljevčan 38 4:2 /nedjelja u 10:30 sati/, Croatia – Budućnost (P) 2:0, Draškovec – Drava (DM) 1:5, Trnava – Galeb 2:0, ČSK – Hodošan 2:2, Dubravčan – Dubrava 1:0, Mladost (SM) – Vidovčan 5:2.

3. MNL zapad: Zebanec i Zasadbreg poravnati

Plavi su u Prekopi sa 6:4 pobijedili dosadašnju vodeću ekipu Zasabrega. Ekipa iz Prekope je nakon prvog dijela povela 4:1. Ovaj kiks iskoristio je Zebanec koji je u Preseki porazio Bratstvo 4:1. Prvi dio su gosti već imali 3:1. S ova tri boda Zasabreg i Zebanec su bodovno poravnati na vrhu, no lider je Zebanec. Teškom mukom Hajduk je u Brezju pobijedio Parag 3:2. Gosti su poveli, a Brezovčani okrenuli na 2:1. Parag vraća na 2:2, no Hajduk ipak trećim golom dobiva sva tri boda. Dinamo iz Žiškovca je napravio iznenađenje u Mačkovcu pobijedivši ekipu Omladinca 3:2.

3. MNL zapad 7. kolo: Donji Koncovčak – Pobjeda 2:2 /subota/, Hajduk (B) – Parag 3:2, Omladinac (M) – Dinamo (Ž) 2:3, Bratstvo (P) – Zebanec 1:4, Plavi 1975 – Zasadbreg 77 6:4. Sloga (Š) je slobodna.

3. MNL istok: Bratstvo Savska Ves na prvom mjestu

Budućnost je u Miklavcu s 2:0 pobijedila vodeći Jadran u derbiju kola zabivši im oba gola u prvom poluvremenu. Osim slavlja Budućnosti slavi se i u Savskoj Vesi jer je Bratstvo sada prvo na ljestvici. Omladinac je u Držimurcu – Strelcu s čak 7:0 porazilo Mladost iz Dekanovca. Radnički je na svom travnjaku u Gardinovcu porazio Romsku vatru 11:0. Trnje je s minimalnih 1:2 poraženo od Borca iz Donjeg Hrašćana.

3. MNL istok 7. kolo: Bratstvo (SV) – Torpedo 3:1 /subota/, Eko – Otok 4:2 /nedjelja u 10:30 sati/, Omladinac (DS) – Mladost (D) 7:0, Budućnost (M) – Jadran 2:0, Trnje – Borac (DH) 1:2, Romska vatra – Radnički 0:11 /igralo se u Gardinovcu/.