Karatistima Globusa devet medalja na Darfestu

U subotu, 22. rujna u Daruvaru je održan 12. međunarodni karate turnir Darfest Croatia 2012. Na ovom jakom natjecanju nastupilo je 450 natjecatelja iz Bosne i Hercegovine, Mađarske i Hrvatske. Karate klub Globus je sudjelovao sa osam natjecatelja (koji su radili i kate i borbe), a osvojili su devet medalja.

Osvajači medalja:

1. mjesto i zlatnu medalju osvojio je trener Dejan Slukić u kategoriji seniori (+30 god.) kate
2. mjesto i srebrnu medalju osvojio je Kata Team Globus 1 (Filip Balent, Matko Legen i Kristian Topličanec) – ml.učenici kate ekipno
3. mjesto i brončanu medalju osvojili su: Josip Slukić – ml.učenici kate i ml.učenici borbe -32kg, Kristian Topličanec – ml.učenici borbe -28kg, Matko Legen – ml.učenici borbe -32kg, Teo Kečkeš – ml.učenici borbe +32kg, Lucija Ružaj – kadetkinje borbe -54kg i Kata Team Globus 2 (Lovro Balent, Teo Kečkeš i Josip Slukić) – ml.učenici kate ekipno

Posebno treba pohvaliti Josipa Slukića koji je u velikoj konkurenciji (nakon što su ispali svi Globusovi favoriti za medalje) iznenadio i osvojio brončanu medalju među mlađim učenicima za koju je bilo potrebno čak 6 mečeva. Također je osvojio bronce u katama ekipno i borbama -32kg. Natjecatelje su vodili treneri Mladen Vizinger i Dejan Slukić.